Вхід

“Завдяки ХАЕС ми розвиваємось”


Цьогоріч на виборах, що проводились за партійними списками, суттєво оновився депутатський корпус у містах та  районах,  що розташовані на  території  30-кілометрової зони навколо ХАЕС. Більшість нових обранців ще жодного разу не були на електро­станції й не зустрічались з її керівниц­твом. Після візитів депутатів Здолбунівської та Острозької райрад прий­шла черга і до Славутської.

Для гостей була запропонована насичена програма. Перше знайомство з діяльністю ХАЕС розпочалось у навчально-тренувальному центрі, де запроваджені новітні методики підготовки персоналу. Депутати Славутської райради відвідали машзали, а також проммайданчик третього енерго­блока. У ході екскурсії виникло багато запитань, на які спеціалісти електростанції намагались дати вичерпні відповіді.

Об’ємне уявлення про діяль­ність  Хмельницької АЕС   депутати змогли одержати під час розмови із головним інженером станції Віктором Макєєвим. Основний акцент був зроблений на безпеці експлуатації енергоблоків, яка визначається за низкою ступенів оцінки: кількість порушень, спрацювання ступенів захисту, рівень радіаційних викидів тощо. Принаймні за цими показниками ХАЕС виглядає пристойно.

Враховуючи, що депутати зацікавлені у стабілізації соціальної та господарської сфер у регіоні, представники ХАЕС акцентували увагу гостей на економічних чинниках діяльності елек­тростанції, за якими вона є найбільшим платником податків у Хмельницькій області. Формування п`ятидесяти відсотків бюджету області – це заслуга пятитисячного колективу енергетиків. Позитивним фактором є й те, що саме завдяки будівництву другого енерго­блока Славутчина одержала кошти для покращення соціальної сфери сільських та міських жителів. Зокрема, було підведено газ до сіл Миньківці, Старий Кривин, Жуків, Ганопіль, завершено будівництво школи у Крупці. Умовам, у яких навчаються тамтешні діти, можуть позаздрити міські вчителі та учні. Новий навчальний рік юні славутчани також розпочали у новій школі, введення в дію якої коштувало більше восьми мільйонів гривень. І це не весь перелік об’єктів, на які були направлені кошти  НАЕК “Енергоатом”. Голова Славутської райради В.В.Кардаш, оцінюючи плоди використання коштів, що надійшли на Славутчину, сказав на зустрічі, що завдяки ХАЕС район розвивається в соціальному плані.

Під час зустрічі обранців цікавило, чому на роботу енергоблоків ХАЕС накладаються диспетчерські обмеження. Віктор Макєєв пояснив, що це  відбувається не через надлишок у державі електроенергії, просто технічний стан високовольтних ліній електропередач не дає змоги рівномірно розподіляти по регіонах електроенергію. Над вирішенням цієї проблеми треба працювати і вкладати відповідні кошти.

Головний інженер ХАЕС відповів також на запитання про доцільність пуску третього та четвертого енерго­блоків. Він наголосив, що Україна сьогодні залежна  від  постачання нафти, газу, але має перспективу в до­статній кількості виробляти електроенергію на АЕС. Це перспективний напрямок на майбутнє, адже прогнозується економічне зростання України, яке неможливе без наявності енергетичних потужностей.

Олександр Шустерук

сентябрь 2006


 

ВідмінитиДодати коментар


 

Всі публікації

Достойная полноценная еда всего за десять минут, ТЕПЕРЬ В УКРАИНЕ!!!