У Нетішинському міському краєзнавчому музеї відбулась зустріч із представниками Національного університету “Острозька Академія” - проректором із наукової роботи, професором, доктором філософських наук Петром Кралюком та завідувачем кафедрою української філології Анатолієм Криловцем. Цих людей об’єднує не тільки прагнення внести свою лепту в наукові та освітянські процеси, а й любов до красного письменництва. Не випадково обоє перебувають у лавах Національної спілки письменників України.
Для нетішинських шанувальників прози та поезії було цікаво ознайомитись із новим творчим доробком гостей, які, до речі, два роки тому у стінах цього ж музею презентували власні твори.
Після виходу у світ 2005 року збірки оповідань Петра Кралюка “Апокриф”, журнал “Київська Русь” запропонував на суд читачів нову його повість “Зона”. Торік у видавництвах з’явилось одразу дві книги – дослідження “білих плям” в українській філософії та роман “Діоптра”, який, до речі, також було надруковано у “Київській Русі”. На останньому творі автор і акцентував увагу. До написання роману Петра Кралюка надихнула легенда про те, що в останні роки свого життя відомий український науковець і полеміст середньовіччя Мелетій Смотрицький, перебуваючи у Дерманському монастирі, написав твір “Діоптра”. Зважаючи на історичну цінність втраченого твору, пошуки рукопису ведуть так звані мисливці за антикваріатом. Автор роману вдало переплів минувшину і сучасність і показав своє бачення історії Волині.
“Діоптра” Петра Кралюка не залишилась не поміченою літературознавцями та читачами. З-під пера критиків вийшли схвальні рецензії. А письменник на зустрічі запевнив, що спробує реалізувати інші творчі задуми.
Певним підсумком у літературній діяльності можна вважати вихід поетичної збірки Анатолія Криловця “Моя вселенська тимчасовість”, до якої увійшли твори останніх двох десятки років. У автора немає чіткого розмежування поетичних напрямків, збірка представлена як ліричними, так і соціальноспрямованими віршами. Оцінюючи творчість Анатолія Криловця, поет Олександр Ірванець відзначив, що Анатолій один з найбільш відвертих авторів у сьогоднішній поезії Рівненщини. Ця відвертість струменить з його віршів, вражає, часом навіть шокує – і в жодному разі не залишає читача байдужим.
У виконанні автора прозвучала низка поезій. Директор Нетішинського міського краєзнавчого музею Оксана Кононюк побажала Анатолію Криловцю та Петру Кралюку наснаги і творчих здобутків.
Олександр Шустерук
лютий 2008