Під завісу першої декади жовтня на Ленінградській АЕС (м. Сосновий Бір) відбулася Міжнародна науково-технічна конференція молодих спеціалістів АЕС «Молодь АЕС: безпека, наука і виробництво». Захід, організований науково-технічною радою Молодіжної організації Ленінградської АЕС за підтримки керівництва станції і центрального апарату ВАТ «Концерн Енергоатом», зібрав 29 молодих атомників з восьми АЕС Росії, Литви, України. Від нас поїхали представники Енергодара, Южно-Українська, Нетішина, молодіжна організація Хмельницької АЕС делегувала на конференцію провідного інженера ВРГіЗМІ Юлію Тараторкіну (на знімку).
Робота конференції носила секційний характер, дослідники молодіжної проблематики на підприємствах галузі обстоювали актуальність своїх виступів за чотирма напрямками: експлуатація АЕС; модернізація і ремонт обладнання АЕС; радіаційна і екологічна безпека; молодь АЕС: проблеми і шляхи їх подолання. Юлія Тараторкіна з доповіддю «Вирішення проблем молоді в контексті будівництва нових енергоблоків» виступала в соціальній секції. Тема викликала жваву дискусію через її актуальність, оскільки монопрофільні міста в силу своєї специфіки не можуть забезпечити молодь робочими місцями, житлом тощо. З будівництвом нових потужностей, як це передбачено на нашій АЕС, чимало соціальних проблем вдасться вирішити: суттєво підвищити зайнятість населення та затребуваність у молодих спеціалістах різного профілю, розвинути інфраструктуру, реалізувати, передбачену чинним законодавством, систему пільг і компенсацій тощо. Після обговорення учасники конференції досить легко визначилися кому надати перевагу в соціальній секції, кращою визнано роботу представниці нашої станції. Юлію нагороджено Почесною грамотою і пам’ятним сувеніром, окрім того вона повернулася з приємними спогадами від спілкування з колегами, організованої екскурсії вечірнім Санкт-Петербургом, відвідин Ленінградської АЕС – діючої і тої, що будується. Наразі на місці майбутніх нових потужностей глибокі котловани.
Це була перша конференція такого плану, запропоновано організовувати її щорічно (зацікавленість у тому молодих атомників є) і внести в список конференцій, які проводить ДК «Росатом», а також продовжити науково-технічну роботу за обговорюваними напрямками. Центральному апарату ВАТ «Концерн Енергоатом» запропоновано брати до уваги думки молодих спеціалістів при розробці програм науково-технічного і соціального напрямків.
У роботі конференції взяли участь заступник генерального директора Ленінградської АЕС з управління персоналом М.О. Кирилов та заступник головного інженера з безпеки і надійності К.Г. Кудрявцев.
Ольга Сокол
вересень 2008