Вхід

Святкує місто-красень

 

Найкращим дарунком нетішинцям у цей день стала сонячна погода, яка дозволила гарно відпочити. Святкова колона, що пройшла в супроводі муніципального духового оркестру від краєзнавчого музею до Палацу культури, була велелюдною і врочистою, її учасників радо зустрічали ті, хто зібрався на майдані.

На ньому особливе піднесення й аура панували з самого ранку, таку атмосферу створили майстри декоративно-ужиткового мистецтва, запропонувавши для огляду багатющу колекцію своїх виробів: вишиванки, картини з використанням найрізноманітніших матеріалів, побутові речі з дерева, лози, соломки, прикраси з шкіри, бісеру, химерні цяцьки та сувеніри. Якими не просто можна було тішитися на прилавку, а навіть придбати. До дорослих умільців приєдналися і юні таланти з місцевих освітніх закладів, показавши що можуть витворити своїми руками. Творчі натури здатні виготовити дивовижні речі, використовуючи папір, полотно, нитки, фарби, овочі – гарбуз тут поза конкуренцією, шишки, листя, кору, фарбовані пшоно і манку та ще багато чого. А які цікаві квіткові композиції на тему ювілею міста підготували школярі!

Не можна було байдуже пройти мимо фотовиставки Віктора Войковського, світ­ли­ни якого привертали увагу­ вдало вибраним кадром та чітким зображенням. Поки одні розглядали знайомі краєвиди, інші прицінювалися на той чи інший товар, цікавилися техніками виконання робіт, усно й пись­мово­ засвідчували своє захоплення мистецькими витворами. Людно було і біля наметів, де можна було взяти участь в пропонованих акціях, ознайомитися з товарами та послугами окремих фірм та підприємств.

Святкова хода нетішин­ців та парад військовослужбовців військової частини з охорони ХАЕС завершилися урочистим мітингом,            родзинкою якого стало вшанування наших спортсменок-шаблісток Ольги Жовнір і Галини Пундик, котрі на Олімпіаді в Пекіні принесли Україні перше золото. За спільним рішенням дирекції ДП НАЕК «Енергоатом» і її профспілкового комітету обом юнкам вручено сертифікат на 100 тисяч гривень кожній.

Церемонію нагоро­дження провели виконавчий директор компанії з кадрів, праці та соціальних питань Тетяна Алексєєва та голова профспілкового комітету Олексій Лич. Як зазначив              О. В. Лич, тільки стабільна результативна робота трудового колективу україн­ських атомників дозволяє робити такі подарунки. Вони були не єдиними для дівчат у той день, бо й міська влада підготувала чемпіонкам свої презенти. А від «Енерго­атому» це був не єдиний приємни­й сюрприз.

Бо ж і про святковий концерт за участі артистів української та російської естради, серед яких як молоді виконавці, так  і давно відомі, наприклад, Світлана Лазарєва та гурт «Червоні маки»,  подбала саме енерго­компанія.

Окрім того, за наполегливу працю, яка привела дівчат на п’єдестал, відзначено їх тренера Валерія Штурбабіна. Валерія Вікторовича удостоєно відзнаки «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України»­, про що був зачитаний відповідний наказ президе­нта НАЕК «Енергоатом» та його вітальний адрес усім жителям міста. Нагороду отримала дружина тренера Ольга Штурба­біна.

Вітань, звісно було багато. Першим до нетішинців звернувся міський голова Олександр Смишляєв. Далі добрі слова про Нетішин та його перспективу говорив кожен виступаючий: гості з «Енергоатому», генеральний директор атомної електростанції Микола Панащенко, настоятель храму Св.вмч. Параскеви отець Віктор Тишкун, голова правління ВАТ «УБ ХАЕС» Дмитро Оцабрика, керуюча справами Острозької міської ради Тамара Канцедал. В унісон сказаному прозвучали побажання голови обласної ради Івана Гладуняка, вітальний адрес якого зачитали ведучі. Загалом таких телеграм у Нетішин  з різних міст України надійшло багато.

У святкуванні міста були широко задіяні колективи місцевих мистецьких закладів, відкриваючи в той день свій новий творчий сезон. Не вперше на подіб­них заходах демонструють свою вправність бійці  підрозділу спецпризначення військової частини з охорони Хмельницької АЕС. Нещодавно вони вибороли першість серед команд третьої групи на  змаганнях  аналогічних формувань внутрішніх військ МВС Укра­їни, а після показових виступів перед нетішинцями, які нікого не залишили байдужими, отримали подарунок від міста. Магнітофон – під­розділу та грамоту міської ради його командиру Олександру Антонюку, сувеніри -  кожному учаснику.

Подарунки до свята отримали в ці дні шестеро старожилів міста та четверо його почесних громадян: Ганна Шеліванова, Іван Гладуняк, Олексій Троценко та родина покійного Ігоря Шевцова. Була задумка відзначити сім’ї, в яких того дня буде поповнення. Але… у ювілейну річницю в Нетішині не народилося жодного маля­ти. Загалом з нагоди ювілею­ святкові подарунки вручено понад ста жителям міста.

Тригодинний концерт українських та російських виконавців завершився яскравим фейєрверком.

Ольга Сокол

жовтень 2008


 

ВідмінитиДодати коментар


 


iFruite

Всі публікації

Достойная полноценная еда всего за десять минут, ТЕПЕРЬ В УКРАИНЕ!!!