Літературна студія «Натхнення» вже давно йшла шляхом перетворення у об’єднання за інтересами, адже її гостями стають люди непересічні, неординарні, подекуди унікальні. Зокрема на останнє засідання, присвячене Дню матері, був запрошений… В’ячеслав Поліщук. Мало того, що у працівника ХАЕС співпала дата народження з Днем матері і йому виповнилось півстоліття, він ще й на власному прикладі довів, що фізичні можливості людини надзвичайні, здійснивши одноденний переїзд на велосипеді за маршрутом «Київ – Нетішин». А з нагоди такого дійства голова літературної студії Віктор Гусаров прочитав вірш, який віддзеркалює труднощі велосипедиста під час подорожі.
Цього разу студійці запросили на зустріч землячку з Славути Зою Стрихарчук, чиї прозові та віршовані твори добре знають в регіоні. До речі, саме в Нетішині на фірмі «Надія» свого часу була набрана її перша книжечка «Криниця долі» і редактором видання був наш студієць Микола Руцький.
Під час спілкування присутні ознайомились із останніми зразками прозових та поетичних надбань цих літераторів. Зоя Романівна виявилась ще й талановитою співачкою. Тому нудьгувати присутнім не доводилось. Поетичний талант Ганни Митюк все гучніше вливається в творчий потік краю. Вона авторка двох збірок поезій та віршованого підручника для малят. І хоча творчість про стареньких батьків має наліт смутку, її поезії сприймаються як мірило доброти і людяності. Доповненням до теми були вірші мами трьох дітей, доброї господині і вишивальниці, зрештою літератора Віри Ковальчук. Під час обговорення теми була заслухана пісня на вірші іншого митця і непересічної особи Світлани Лелях. Зовсім юне дарування Надія Ходак прочитала власні словоспіви про матір. У цьому об’ємному заході студійці об’єднання за інтересами дійшли висновку, що Нетішин має багатоступеневу систему виховання молодих літераторів, яких наставляють спочатку в школі (приміром це робить вчителька Ганна Митюк), додають хисту у «Літературній кав’ярні», яка діє при краєзнавчому музеї міста, зрештою найдосвідченіші шліфують майстерність у студії «Натхнення». Свою вагому нішу в усьому цьому процесі займає бібліотечна система, яка гостинно відчиняє двері членам об’єднання за інтересами і якою чимало років вміло опікується її керівник Марія Леонідівна Омельчук.
Ще одна гарна подія відбулась на засіданні: заступник голови профкому Хмельницької АЕС Людмила Малько вручила постійному дописувачу газети диплом Атомпрофспілки, яким засвідчено, що працівник ХАЕС Сергій Ремняков є переможцем фотоконкурсу, оголошеного Атомпрофспілкою і газетою «Атомник України». Нещодавно він презентував зразки своєї творчості у «Літературній кав’ярні». Прийшов на засідання і отримав можливість виступити його товариш Євген Оплєтаєв.
Ведучий заходу поет і бард Богдан Фединчук цього разу давав влучні коментарі до дійства.