Спочатку букети складали з прянощів, куди входили кріп, селера, петрушка, кмин. Гості дарували їх господині, а вона прикрашала ними страви.

Коли почали робити букети з квітів, зародилася й мова квітів. З’явився й словник, що містить необхідні відомості для з’ясування стосунків мовою квітів. Волошки символізують довіру, конвалії і бузок – оновлення, лілея – чистоту.

За іншими джерелами, мова квітів народилася на Сході. Її створили жінки. Позбавлені товариства, вони не сміли часто відкривати обличчя, тож перенесли на квіти всі відтінки свого настрою, почуттів. Виниклі одного разу асоціації поступово перетворювалися в стійкі символи, завдяки яким можна було вести розмову. З’явився навіть спеціальний словник, що містив необхідні для пояснень дані. Так, азалія означала печаль, викликану самотністю, число пуп’янків гіацинта – день зустрічі, кількість дзвіночків – годину побачення…

В ХІV столітті мова квітів проникає у Францію, далі – в Англію і поширюється по всій Європі. Волошки символізують довіру, маргаритки – згоду, конвалія і бузок – оновлення, лілія – чистоту, гвоздика – пристрасть. Гілка олеандра каже: «Я зачарований тобою». Жовта троянда питає: «Чи щире кохання?» Гілка куща троянди відповідає: «Ні!», а єдиний листок – «Так!» З часом з’являються розбіжності у «прочитанні» мови квітів. У всіх країнах Європи фіолетовий колір став означати дружбу, велич, розкіш, гідність, а в Японії – печаль і біль. У англійців незабудка означає кохання, а в українців – па­м’ять. Те, що один і той же колір має кілька значень, говорить лише, що одна і та ж квітка в різних життєвих ситуаціях може сказати своє особливе слово.

Значення має і розмаїття відтінків. Червоний колір у нас – символ життя, кохання і – донедавна – революції; рожевий – молодість; жовтий – переважно чомусь розлуки, хоча взагалі-то це колір лідерства; зелений – надії, спокою, миру; синій – вірності і довіри; чорний – і скорботи, і урочистості; білий – чистоти, ніжності, цнотливості.

Троянди, білий бузок, яскраві хризантеми, гвоздики, гладіолуси, кали, лілії – квіти святкові, ювілейні. Букет для нареченої сьогодні не обов’язково повинен бути білим – головне, щоб була гармонія. Можна – і треба! – дарувати квіти чоловікам (вони також великі романтики, тільки часто старанно це приховують), але вибирати яскраві, великі, на високих стеблах.