Наші старти |
Завод тракторних втулок — підприємство, де близько вісімдесяти процентів з усіх працюючих — молодь. Найбільш молодіжне, отже, воно повинне бути й найбільш спортивне.
Для проведення усіх спортивних заходів на заводі створена і непогано діє рада колективу фізкультури з семи чоловік. Громадські інструктори ради організовують людей на змагання, спортсмени-розрядники ведуть заняття секцій, пропагують кращі спортивні досягнення робітників колективу.
Найбільш масові наші старти — це складання норм комплексу ГПО. Ми проводимо їх якраз зараз, протяюм серпня, і в цьому заході беруть участь близько трьохсот молодих виробничників. Від кожної зміни цехів, дільниць, інших виробничих підрозділів утворено команди. Поки що найбільшу кількість очок набрала команда цеху Лі» 2 зміни майстра Леоніда Шиндіна, а взагалі переможців визначатимемо, враховуючи насамперед масовість.
Нещодавно кращі легкоатлети підприємства брали участь у першості міста з багатоборства ГПО, де вибороли друге місце, у першості області серед колективів фізкультури товариства «Авангард», де також зайняли призове місце. А член нашої команди Ольга Соннік, токар цеху № 2, вийшла переможцем серед учасників усіх підгруп першості «Авангарду».
Непогано виступають наші баскетболісти. На тій же першості області вони вийшли у фінал і зайняли IV місце. Це добрий результат, якщо врахувати, що команда вперше брала участь у таких змаганнях. Четверте місце серед волейболістів міста посіла чоловіча волейбольна команда. Гірше виступають наші футболісти, але ми посилимо тренування, щоб не відставати і в цьому виді спорту.
Маємо своїх розрядників. Це, в основному, дівчата-легкоатлети. Ольга Соннік. наприклад, виконала норму з багатоборства ГПО другого розряду, Віра Бевз, Віра Горська — третього. Михайло Пирожок має другий розряд з багатоборства ГПО і третій з легкоатлетичного кросу.
Які плани роботи наших фізкультурників надалі? Насамперед, успішно скласти норми ГПО, налагодити систематичну роботу секцій, підібрати постійний склад команд, провести першість з волейболу, баскетболу і серйозно готуватись до нового спортивного сезону.
В. ПОЛІЩУК,
член заводської ради колективу фізкультури.
28 лютого 1978 р
На лижних трасах
Морозний сніжний день. В таку пору добре покататись на лижах. І не випадково поблизу Крас-носілкиа залунали веселі голоси, пролягла струнка лижня. Сюди з'їхались юні лижники області, представники дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
Першими стартували дівчата на п'ятикілометровій дистанції. Одна за одною вирушають юні спортсменки, вступають у цікаву спортивну боротьбу. Серед дівчат, представників ДЮСШ області, а шепетівчанка Оля Соннік. Впевнений біг, розмашисті рухи. Учениця успішно справилась зі своїм завданням. Обійшовши усіх подруг, вона першою примчала до фінішної прямої. Виконавши норматив першого спортивного розряду, шепетівчанка перемогла. На другому місці представниця обласного центру Наташа Молотай, на третьому — Оля Макітрюк (Хмельницький район).
Потім у боротьбу вступили хлопці. Найкраще до бігу на дистанції десять кілометрів підготувався Микола Шетунь з Нової Ушиці. Він і фінішував першим.
Другого дня тривали змагання дівчат на трикілометровій та хлопців на п'ятикілометровій дистанціях. І тут шепетізчанин був найсильнішим. Це Вячеслав Німчук, який першим завершив ходьбу на дистанції п'ять кілометрів.
Проте нашій команді не вдалось перемогти у командному заліку. В підсумку—вони на четвертому місці, поступившись представникам обласного центру і Хмельницького району та юним лижникам із Волочиська.
Отже, наставникам у роботі з молоддю варто приділити більше уваги культивуванню лижного спорту, краще працювати з юними.
В. ПРИХОДЬКО, головний суддя змагань.
Самоутвердження
САМОУТВЕРДЖЕННЯ |
«Тактика бігу на довгу дистанцію»— кінофільм під такою назвою демонструється цього тижня у кінотеатрі імені М. Островського. Володя вже давно його подивився, в перший же день. Він займається спортом і біг на довгі дистанції — його улюблений вид. «Корисно було для себе переглянути цей фільм, — говорить юнак. — А взагалі, спорт мене захопив повністю. Я цікавлюсь усім, що є про спорт, і роблю все. щоб добитися непоганих спортивних результатів».
Ми не випадково розпочали свою розповідь з цього кінофільму. Володя говорив, що в ньому є багато чого повчального. Дехто розуміє заняття спортом як розвагу, щось не досить серйозне, а спорт — це копітка робота, тренування кожний день, це самоутвердження, випробування можливостей. Сюжет кінострічки якраз і розкриває, які сильні, вольові якості може виробити в собі людина, займаючись спортом.
Довгі дистанції — три, п'ять, десять. Найвпевненіше Володимир Башинський почуває себе на трикілометровій, пробігає її за 9 хвилин 17 секунд — це другий дорослий розряд.
Найближча мета юнака у спорті — виконати по кросу норматив першого дорослого розряду. Для цього п'ять днів на тижні свій вільний час він віддає тренуванням.
А ще однієї мсти він вже досягнув. Цього року його зараховано студентом факультету фізичного виховання Кам'янець-Подільського педагогічного інституту. Буде працювати і паралельно навчатись.
Ось так, поступово, впевнено утверджує себе в житті і спорті двадцятидворічнии Володимир Башинський, водій електрокари ремонтного цеху локомотивного депо. Варто сказати, що з попереднього підприємства він перейшов працювати в депо лише тому, що на вузлі є більше можливостей займатися спортом. «Це наш кращий спортсмен», — говорить голова добровільного спортивною товариства «Локомотив» Л. Швестко.
Є. СВІТЛА. День фізкультурника 1978 р