15 жовтня 1980
У тридцятих роках з редакцією Шепетівської окружної газети «Шлях Жовтня» активно співробітничав уродженець села Хоровець Славутського району Тиміш Романович Одудько. "'Писав він про соціалістичні перетворення на селі, колективізацію сільського господарства. І, як видно з матеріалів, написаних ним у той час, не боявся куркулів та їх поплічників ...
Таким залишився наш земляк і в роки війни, в якій брав участь з першого по останній день. Від курсанта до підполковника дослужився Т. Одудько. Був він кореспондентом газети Південного фронту «Во славу Родины», редактором газети 422-ї стрілецької дивізії, редактором газети «За честь Батьківщини» Воронезького фронту. Орденами Червоного Прапора , Вітчизняної війни двох ступенів, Червоної Зірки та багатьма медалями нагородила Батьківщина за мужність у боях та творчу працю письменника.
Пережите, бачене на війні лягло в основу написаних Т. Одудьком збірок поезій «Зоря над землею», «Рідна сторона», «Співанки», «Заграви.
У роки Великої Вітчизняної війни більше двадцяти наших земляків-письменників брали участь у боях з ворогом. Добру справу зробила Спілка письменників України, підготувавши до друку у видавництві «Радянський письменник» бібліографічний довідник «22 червня - 9 травня», який щойно з'явився на полицях книгарень. У ньому зібрано відомості про усіх письменників, які були на фронті.
Окрім вищезгаданого Т. Одудька, в довіднику подано біографії подолян Миколи Білкуна, Івана Бойчака, Івана Дузя, Віктора Зубара, Аполлінарія Мацевича, Миколи Подоляна та багатьох інших. Біографії деяких із них тісно пов'язані із Шепетівщиною.
Микола Опанасович Ледянко народився в Ровенській області 1898 року. В 1922-1924 роках він працював у радянсько-партійній школі, що існувала в нашому місті, одночасно був кореспондентом газети «Більшовик».
У роки війни М.О. Ледянко був літпрацівником- кореспондентом газети «Боевая красноармейская» 52-ї армії. У довіднику відмічено, що він нагороджений орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня, брав участь в обороні Сталінграда і визволенні Донбасу.
У Шепетівці пройшли дитинство і юність відомого українського письменника Натана Самійловича Рибака (1913-1978). Тут він закінчив технікум при цукровому заводі. Але мало кому відомо, що автор романів «Зброя з нами», «Дніпро» та багатьох інших— активний учасник війни. Він був кореспондентом газети Військово-Повітряних Сил «Сталинский сокол», брав участь у визволенні Румунії, Польщі, Чехословаччини, нагороджений орденами Вітчизняної війни обох ступенів, Червоної Зірки та іншими.
У заголовок цієї статті взято рядок одного із віршів поета Леоніда Миколайовича Левицького, який загинув на фронті у грудні І943 року. Деякий час він навчався в технікумі при цукрозаводі . .. Перу Л. Левицького належить книга «Недоспівана пісня», надрукована в 1959 році.
Олександр Царик
«Шляхом Жовтня»