Миколі Ткачуку - 70! ...Його батька розстріляли комуністичні шкуродери в страхітливому 1938 році, коли хлопчині ледве минуло два роки. А ростили його матуся, дідусь Яків та бабуся Ганна. Дитина росла-виростала, як билиночка в полі. І як то йому доводилось, це знають ті його ровесники, які також ходили під важким пресом тоталітарної чавильні, якій була байдужа доля дитини "ворога народу".
Незвичайні здібності, які пізніше з такою яскравістю проявились у Миколи Ткачука, очевидно передались йому від дідуся. Дід Яків Григорович був народним умільцем - гончарем.
Здібний хлопчик спостерігав за вправними руками дідуся і юним серцем вбирав процес виготовлення виробу, його довершеність і красу. Першою людиною, яка помітила талант онука, був також Яків Ткачук. Він побачив, що Микола, як кажуть, на льоту схоплює пре-мудрості лозоплення. А коли дістав кольорові олівці, то зачаровувався внуковими малюнками.
В школі вчителі також помічали здібності хлопця. Він вмів найкраще оформити стінну газету, намалювати картини для учнівського куточка. А в 1952 році хлопець вступає і з відзнакою закінчує Рівненське професійно-технічне училище. Потім працює на шахтах Донбасу. По приїзді в рідне місто деякий час працює художником в Ізяславському кінотеатрі. Його картини все більш захоплюють цінителів прекрасного. Мальовнича річка Горинь, древнє місто Ізяслав, його історичні пам'ятники, природа рідного краю -все це оживає під пензлем художника. Він уміє передати передосінній сум діброви, жовтогарячий спалах кленочка у лісовій гущавині. Рідне місто та його околиці художник одухотворенно оспівав з різних ракурсів. Його картини свідчать про активну життєву позицію, про відданість рідній землі, про її звеличення та про патріотизм автора.
Художник Микола Ткачук є не тільки майстром пензля. Він же й прекрасний скульптор-монументаліст. Його пам'ятники, присвячені подвигам наших земляків у роки Великої Вітчизняної війни, монументальні стели прикрашають територію колишньої військової частини, а нині професійно-аграрного ліцею м. Ізяслав, сіл Михля, Лютарка, Михлянське лісництво. А в багатьох храмах району і області високохудожні іконостаси - це теж витвір рук майстра.
Микола Іванович створив галерею скульптурних портретів відомих діячів культури і народного господарства. А ще в його доробку є прекрасні твори, які свідчать про великий непересічний талант художнього різьблення по дереву. Нещодавно Микола Ткачук подарував для рідного міста декілька десятків своїх кращих картин та скульптур.
Твори художника придбані любителями прекрасного і вивезено в країни Європи, Канади та США.
Микола Ткачук зустрічає своє семидесятиріччя в творчому розквіті. То ж побажаймо ювіляру козацького здоров'я та припливу нових творчих сил.
Василь КРАВЧУК, письменник, заслужений працівник культури України, м. Ізяслав.
2006