Інформаційні бійці
Усе, закріплене на папері, є спадщиною, хоча не все є надбанням.
Для нашого молодого міста інформаційне наповнення було і лишається актуальним, адже останні 35 років Нетішин живе інтенсивно, у високому трудовому та соціальному ритмах. Вже історією стали події початку будівництва Хмельницької АЕС і міста. Перші згадки про це з’явились на сторінках газет «Правда», «Известия», «Социалистическая индустрия», а згодом у «Подільських вістях», «Трудівнику Полісся». Зрештою у 1981 році побачив світ перший номер газети «Энергостроитель». Саме завдяки публікаціям у цьому часописі ми маємо уяву про ритм, діяльність і помисли першопроходців. Скажемо добрі слова на адресу тих, хто залишив нам відбитки подій тридцятирічної давнини і трохи ближчого для нас часу. Це Валерій Басиров, Микола Заріцький, Олександр Радішевський, Михайло Ільчук, Микола Панасюк, Петро Войтович, Іван Бубен, Микола Одайський (фотокореспондент), Людмила Сінчук, Ігор Петровський, Ігор Касьянов, Іванна Коптяк, Андрій Кантоністов, Андрій Кульчицький, Володимир Баталов, Мирослав Горбовий, Людмила Рудковська, Богдан Фединчук, Людмила Кожушко. Було чимало дописувачів з числа читачів часопису.
1991 рік – переломний не лише у історії держави, але й газетярській справі міста зокрема. З’явились нові видання – «Нетішинський вісник» та «Перспектива».
Володимир Баталов, Андрій Кантоністов, Микола Заріцький, Тетяна Онісімчук, Віктор Войковський, В’ячеслав Гаврилюк, Микола Руцький, а зрештою Ольга Мороз, Галина Косік, Леся Ліщенко доклали чимало зусиль, аби «Нетішинський вісник» став основою інформаційного відтворення проблем міста.
Специфічна сфера у працівників редакції «Перспективи». Крім вашого покірного слуги тут шукали шлях до сердець читачів Ірина та Ігор Петровські, Ігор Герасимчук, фотокореспонденти Сергій Жиленко і Валерій Валуєв, Ольга Сокол, Олександр Шустерук.
Значний відрізок часу у місті діяла газета «Час молоді», журналісти якої Марина Устюшкіна, Аліна Балцату, Руслана Чернюк і багато юних дописувачів доповнювали панораму діянь молодого покоління.
Весною 1995 року вийшла перша телепрограма Хмельницької АЕС, яку репрезентували журналісти Сергій Білошицький та Людмила Гуда. Шлях у майже 20-річний термін позначився багатьма знахідками і має своїх прихильників серед глядачів. Нині телестудію станції очолює Віра Петровська. У цьому колективі «засвітились» журналісти Ігор Німий, Жанна Суліма, Неля Фінчук, Тетяна Степанюк, відеооператори Вадим Мацюк, Віталій Ляшук, Тетяна Тарасюк тощо.
2001 року у Нетішині запрацював місцевий оператор кабельного телебачення ТОВ ТРК ’’Лотел-СКТБ’’. Телерепортажі Галини Місюк, Наталії Чупилки, Світлани Тімченко та її тезки Світлани Сущинської мають неабиякий резонанс, відтворюють сьогодення у всіх його проявах.
Як бачимо, тих, хто намагався залишити слід у історичному калейдоскопі міста за допомогою розповідей про все «що відбувається на планеті», чимало. Час розставить їх по ранжиру, визначить їх місце у інформаційній сфері.
1994 року відбулось перше засідання місцевої організації Спілки журналістів України, у якому взяли участь автор цих рядків, С.Білошицький, В.Войковський, О.Голіченко, М.Панасюк, С.Форсюк, Л.Рудковська. Тоді намічались плани різностороннього характеру. Можна сказати, що більшість з них втілилась у життя, дещо кануло в Лету.
Видано кілька книг та буклетів з історії міста і його найбільших підприємств. Журналістський осередок спільно з Хмельницькою обласною організацією Національної спілки журналістів та Українським ядерним товариством організували великий семінар з круглим столом під назвою “Проблематика екології, безпеки життєдіяльності людини у регіонах розташування АЕС та її висвітлення у засобах масової інформації”. 2003 року Нетішинська міська організація Національної спілки журналістів визнанавалась кращою первинною в Хмельницькій області. Організовано низку проектів, що стали надбанням «Книги рекордів України». Ми спілкуємось і знаходимо спільні точки дотику з колегами з Рівненщини. Зросла чисельно міська організація, в яку влилось кілька представників міста Славути. Нині на обліку чотири «штики» з газети «Нетішинський вісник», три працівники ХАЕС, три – з міської влади, телевізійники, пенсіонери, що не стоять осторонь процесу, тощо. Очолює осередок власкор газети «Подільські вісті» Петро Войтович.
Напередодні Дня журналіста маємо приємну звістку, що за креативність, великий обсяг роботи у сфері ЗМІ кореспондент газети «Перспектива» Олександр Шустерук відзначений «Золотою медаллю журналістики». Вітаємо колегу і бажаємо усім причетним до професії, що фіксує певні зрізи історії, творчих успіхів та добра!
Віктор Гусаров, секретар міської організації НСЖУ
На знімку: Олександр Шустерук