На II Всесвітніх іграх з єдиноборств успіх нетішинських спортсменів - золото Івана Васильчука та срібло Дмитра Бабійчука - вивів українську збірну з самбо на друге місце у II Всесвітніх іграх з єдиноборств. Тренує спортсменів аслужений тренер україни Геннадій Горохов
Українські спортсмени впевнено заявили про себе на II Всесвітніх іграх з единоборств, що проходили з 18 по 26 жовтня в Санкт-Петербурзі. Вони вибороли 34 медалі - 4 золоті, 16 срібних і 14 бронзових. За загальною кількістю нагород Україна посіла друге місце серед ста восьми країн світу, поступившись тільки беззаперечному лідеру - Росії.
Прикметно, що цього разу українці у підсумковій таблиці залишили позаду такі потужні спортивні держави як Великобританія, Сполучені Штати Америки, Південна Корея, а Німеччина не увійшла навіть до другого десятка, тоді як у Пекіні, на І Всесвітніх іграх з единоборств, німці були одинадцятими.
На II Всесвітніх іграх були представлені самбісти із кожного континенту. Конкуренція була неабиякою - 96 спортсменів із 39 країн світу. Серед плеяди найкращих спортсменів - нетішинці. До складу української збірної з самбо увійшли Іван Васильчук та Дмитро Бабійчук. І, як виявилося, недаремно. Українська збірна із самбо на Всесвітніх іграх здобула дві медалі - золото і срібло. Обидві нагороди - результати виступів Нетішинських спортсменів. За підсумками змагань із самбо, наша держава - на другому місці після Росії. Варто зауважити, що головним тренером чоловічої збірної України є теж нетіши-нець - Геннадій Горохов.
Перше золото в скарбничку української збірної приніс наш земляк Іван Васильчук. Ця новина відразу потрапила в заголовки спортивних Інтернет- та друкованих видань. Він став чемпіоном у ваговій категорії 90 кг. На шляху до перемоги самбіст достроково больовим прийомом здолав Азера Агає-ва (Азербайджан), Ніколу Мілосевича (Сербія). У фіналі переміг Еміна Шейхісліамова (Канада).
- Хто перший привітав з перемогою? - запитуємо у чемпіона.
- Звичайно, очевидці змагань - українська збірна, журналісти, тренер. По закінченні Всесвітніх ігор у Києві пройшла підсумкова прес-конференція, звучали вітання від профільного міністра. В Нетішині -ніхто. Ми вже до цього звикли.
- Підготовка до змагань -важкий і напружений процес. Цікаво, тренер Геннадій Горохов дає лише методичні поради своїм спортсменам чи продовжує виходити на килим?
- Під час тренувань у нас гостро стоїть проблема із спа-ринг-партнерами. Серед старожилів нас залишилося лише двоє - я і Бабійчук. І то у нас різні вагові категорії. Тому Геннадій Васильович у свої майже 52 роки виходить на килим, де навіть більше, ніж на рівних конкурує з нами, вказує нам на недоліки та прорахунки. Вважаю, що він - один з найкращих тренерів не лише України, але й світу. Про це свідчать наші результати.
- Серед перемог Івана Васильчука - нагороди вищої проби світових змагань. За умови, якщо самбо стане олімпійським видом спорту, - візьмете участь в Олімпіаді?
- Дійсно, зараз робляться певні кроки, аби самбо визнали олімпійським видом спорту. Коли це трапиться - через олімпіаду чи пізніше - невідомо. То коли дозволить вік - обо-в 'язково візьму у ній участь. А поки що, серед найближчих
планів - Чемпіонат світу, який відбудеться у листопаді.
Ще одна нагорода української збірної із самбо - срібло Дмитра Бабійчука. Нетішинець виступав у ваговій категорії 74 кг. Після трьох переможних сутичок зі спортсменами із Казахстану, Франції та Аргентини у фіналі Дмитро Бабійчук зустрівся з росіянином. Вирішальний поєдинок був не на користь українця.
- Чого не вистачило до перемоги? - питаємо у Дмитра.
- Далися взнаки два факто г ри: довелося боротися не лише зі спортсменом, але й із суддями. Не варто забувати, що змагання проходили на території Росії, і в фіналі я зустрівся з росіянином. Тож суддівство було не зовсім об'єктивним. Нічого, попереду Чемпіонат світу, де, думаю, візьму свою медаль.
Перед змаганнями відпрацьовуєте потенційних суперників?
- Ніхто наперед не знає, з ким доведеться боротися. Все вирішує сліпе жеребкування. Хоча у кожній країні є 3-5 спортсменів, які виступають на міжнародному рівні. Приблизно ми знаємо арсенал прийомів кожного з них.
- Які плани на майбутнє?
- Буду продовжувати боротися, адже люблю цю справу і відданий їй. Сподіваюся й надалі приносити для країни та нашого міста здобутки. У цьому спорті я вже 17 років, розпочав з 12. Тренуюся у Заслуженого тренера України Геннадія Горохова. Хочу подякувати йому за труд, вкладений в нас, спортсменів. Низький йому уклін.
- Чим у Нетішині живе Дмитро Бабійчук?
- Живу спортом: тренування зранку і ввечері. Користуючись нагодою, хочу запросити нетішинських дітей на заняття у секцію самбо, адже наш спорт цікавий, динамічний. Будемо раді всіх бачити. Зробимо з малих дітей великих спортсменів!
Наступні Всесвітні ігри з єдиноборств пройдуть у 2015-му році. Місце проведення буде визначено найближчим часом. На даний момент претендентів двоє: Лас-Вегас (США) та Абу-Дабі (ОАЕ).
Леся Ліщенко