ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ БЕЗПЕКИ ТА ОПТИМІЗаЦІЇ РЕМОНТНИХ КАМПАНІЙ
На Хмельницькій АЕС відбулась стартова нарада з питань аналізу безпеки АЕС, в якій взяли участь представники фірм «Iberdrola» та «Tecnatom» (Іспанія), ОАО «АЦ «Algiz» (Україна), Європейської комісії, Науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки України, фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом» та атомних станцій держави.
За словами головного спеціаліста, начальника відділу металознавства і корпуса реактора Дирекції з продовження експлуатації ДП «НАЕК «Енергоатом» В’ячеслава Корнійця, стартова нарада проводилась за проектом ІСЯБ U1.05/09T1 «Розробка та впровадження ризик-орієнтованих методологій експлуатаційного неруйнівного контролю металу обладнання та трубопроводів, важливих для безпеки АЕС». Нарада ініційована спеціалістами Хмельницької АЕС. Суть проекту полягає в тому, щоб на основі ймовірного аналізу безпеки діючих енергоблоків оптимізувати існуючі програми неруйнівного експлуатаційного контролю металу трубопроводів та обладнання енергоблока.
В проекті беруть участь дві українські пілотні АЕС: з реакторами типу ВВЕР-1000 – Хмельницька АЕС, а з реакторами типу ВВЕР-440 – Рівненська АЕС. До реалізації проекту залучені також спеціалісти Південно-Української, Запорізької АЕС, ВП «АРС». В’ячеслав Корнієць також зазначив, що фінансування проекту передбачено як Єврокомісією, так і бюджетними коштами нашої держави.
В ході зустрічі фахівці обговорили заходи щодо впровадження проекту, зокрема, і його графіка, який передбачає вирішення питань з підготовки та управління проектом, огляд кращої міжнародної практики та стану справ в Україні, розробку та узгодження з регулюючим органом України загального методологічного керівництва щодо оптимізації типової програми експлуатаційного неруйнівного контролю металу обладнання та трубопроводів з використанням ризик-орієнтованих методологій.
Начальник відділу контролю металу Хмельницької АЕС Дмитро Шматько наголосив на тому, що реалізація пілотного проекту допоможе спеціалістам електростанції, які залучаються до проведення неруйнівного експлутаційного контролю металу трубопроводів та іншого обладнання, значно зменшити термін проведення ремонтних кампаній, а також дозові навантаження на ремонтний персонал.
Олександр Шустерук
Фото автора