Зберегти медицину атомників спеціалізованою

Проблеми медико-санітарних частин не вирішуються протягом багатьох років. Коштів катастрофічно не вистачає. За роки незалежності СМСЧ реорганізовувалися 9 разів. Протягом усіх років реформувань профспілка докладала зусиль, аби зберегти медицину для атомників спеціалізованою. І знову реформування.

Атомпрофспілка звернулася до кері­вників держави з приводу фактичної руйнації спеціалізованої медицини для працівників підприємств атомної енергетики та промисловості України. На думку профспілки, трудових колективів СМСЧ та підприємств галузі, відбувається дискредитація заявлених Урядом медичних реформ. Державна медична субвенція на спеціалізовані медичні заклади становить від 25 до 75 відсотків від потреби. Передача майна до місцевих громад не відбулася, що вже створило правові колізії, коли місцева влада не має права ні фінансувати, ні затверджувати штатні розклади медичних закладів, а МОЗ вже відмовляється від цієї роботи. Зважаючи на перебіг «реформування», є великі сумніви щодо здатності її провести і великі побоювання, що 2016 рік може стати роком остаточної загибелі медицини атомників.

4 червня профспілка організувала нараду з розв’язання проблем медобслуговування атомників. Участь взяли як фахівці апарату ЦК профспілки, керівники та профспілкові лідери відповідних СМСЧ та галузевих підприємств, так і представники мерії та громадських організацій міст, де розташовані відповідні СМСЧ. На жаль, у засіданні не змогли взяти участь фахівці профільного міністерства, на що надіялися учасники наради, і від якого, власне, найбільше очікували відповіді на питання. Міністерство, натомість, відреагувало дивною відпискою: «Враховуючи неукомплектованість штату, у тому числі відсутність працівників у зв’язку з перебуванням у відпустці та відрядженні, Міністерство не має можливості надати кандидатуру для участі у відповідній нараді».

Як повідомив фахівець відділу колективно-договірної та правової роботи ЦК Атомпрофспілки Валерій Сєпєєв, за наслідками наради не лише надіслано листи першим особам Кабінету Міністрів, іншим державним установам, від рішення яких може залежати доля СМСЧ. «Атомпрофспілкою також направлено листа до Міненерговугілля з проханням підтримати дії профспілки стосовно медицини, повідомив Валерій Сєпєєв. - І за інформацією начальника Управління з питань ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерго Сергія Єрмака, згідно з домовленістю під час зустрічі з представниками сторін соці­ально-економічного розвитку Міністерства енерговугілля, були проведені попередні розмови з керівництвом МОЗ України щодо організації міжвідомчої зустрічі для вирішення питання забезпечення діяльності, фінансування та підпорядкованості СМСЧ.

Також Міненерговугілля планує направити листа на МОЗ України стосовно необхідності організації зустрічі за участю представників Міністерства, НАЕК «Енергоатом», можливо, інших ЦОВВ. «Скоординуємо організацію зустрічі найближчим часом», - зазначив Сергій Єрмак. Робота триває, зазначив Валерій Сєпєєв.

Прес-центр Атомпрофспілки