Найкращі самбісти живуть в Нетішині

ІІ Всесвітні ігри з єдиноборств тривали цього тижня в Санкт-Петербурзі (Росія). У змаганнях взяли участь 1350 спортсменів з 98 країн світу, 135 комплектів нагород у 15 видах спорту, як  бокс, фехтування, боротьба (вільна, греко-римська та жіноча), дзюдо, тхеквондо; тайський бокс Муай-Тай, самбо, боротьба (поясна боротьба, граплінг і панкратіон), айкідо, кендо, кікбоксинг, джиу-джитсу, французький бокс Сават, сумо, карате, ушу розігрувалось під час змагань.

Україну представляли 52 спортсмени, які змагались у 12 видах спорту (бокс - 4, фехтування - 2, сумо - 10, панкратіон - 8, боротьба самбо - 6, тайський бокс Муай - Тай - 6, боротьба на поясах Алиш - 2, кікбоксинг (WAKO) - 4, ушу - 2, джиу - джитсу - 2, карате (WKF) - 1, французький бокс Сават - 5). Українці вперше брали участь у змаганнях з боксу, фехтування, ушу, карате (WKF), французького боксу Сават. На час виходу газети буде відомо, як виступила близька нам по духу і знайома по виступах за жіночу шаблістську команду олімпійська чемпіонка Ольга Харлан.

Всесвітні ігри єдиноборств – своєрідна вершина для спортсменів тих видів спорту, що не представлені в програмах олімпійського форуму, зокрема самбо. Три кращих «самооборонці» від України цього разу мали нагоду посперечатись за пешість. Два нетішинці – заслужені майстри спорту Дмитро Бабійчук та Іван Васильчук та  майстер спорту міжнародного класу киянин Размик Тотоян, відомий більше у боротьбі дзюдо. Приємно, що нетішинці не підвели. Іван Васильчук у вазі 90 кг тріумфував, а Дмитро Бабійчук  став срібним призером, поступившись у фіналі з рахунокм 3:1 рязанському спортсмену Алі Куржеву.

«Финал був важким, зауважує російський атлет.- Бабійчук готовився до цього змагання, з ним завжди  важко  боротися. Він вважається майстром партеру. Довелось пильнувати, бути обережним». 

Іван Васильчук розпочав боротьбу на п’єдестал з чвертьфіналу. Він переміг послідовно азербайджанського самбіста Азера Агаєва, сербського спортсмена Ніколу Мілосевича, а у фіналі  на голову вищим був за канадця Еміна Шейхіслямова. 4:0 – результат двобою і перша золота медаль для збірної України.

Як ми неодноразово писали, ці вихованці заслуженого тренера України Геннадія Горохова незмінно останніми роками на перших ролях у європейському та світовому рейтингу боротьби самбо. Івану Васильчуку підкорився у 2011 році олімп чемпіонату  світу. Дмитро Бабійчук на Кубку світу дістався до срібла, а у європейській першості здобув бронзу. У 2012 році Дмитро здобув бронзу на чемпіонаті світу.

Медальний залік не обійшов атлетів і поточного року  у Кремлі на чемпіонаті Європи.

У вазі 74 кг Дмитро Бабійчук поборовся у фіналі за перемогу з  тим самим Алі Куржевим. Дмитру дісталось срібло. Іван Васильчук змагався у найпрестижнішій ваговій категорії 90 кілограмів. Він був за крок до фінального двобою, однак задовільнився бронзою.

Переможців II Всесвітніх ігри з єдиноборств з України чекають також грошові винагороди та пошана прихильників. Вони вже отримали поздоровлення від Міністра молоді та спорту Равіля Сафіулліна.

Віктор Гусаров