Перше знайомство – гарні враження
Тетяна Павлюк презентувала у галереї Арт-Пласт першу персональну виставку. Для молодої художниці це презентація власного світобачення, спроба художньо-композиційними засобами передати переживання і настрої, філософські погляди, зрештою це щире розкриття душі, що шукає у світі своє місце. Художниця напрочуд молода, за плечима не надто обтяжливий багаж літ та здобутків: три роки, як закінчила Рівненський державний університет, незначний педагогічний стаж гурткової роботи у таборі відпочинку «Корчагінець», початкова педагогічна нива у дитячій художній школі, де опікується дітьми художньо-графічного відділення. Але, як свідчать колеги, хист викладацької роботи у неї є, а слова вдячності від учнів, які були присутні на виставці, засвідчили, що молодий педагог знайшла стежку до юних сердець.
Виставка перша і не перенасичена полотнами, але красномовна. Кидається в очі, що психологічний портрет – серед улюблених її жанрів. І зауважимо, що у цій непростій сфері відображення дійсності Тетяна Володимирівна має гарні надбання. Портрети різні за характером і технікою виконання, манерою передачі тих чи інших відтінків психології. Безпосередній хлопчина з кішкою у руках, святкова, по-дитячому яскрава дівчинка, печальна юнка із заглибленими у свої думи очима, колоритний чоловік з далеко не глянцевим обличчям і, напевно, не простим характером.
Не оминула художниця колориту українського села, природних особливостей краю. Зауважимо, Тетяна активно шукає акценти у рельєфному живописі, коли графіка поєднується із напівоб’ємними формами зображуваних об’єктів. Власне, приходячи у зал лікувальної фізкультури СМСЧ-4, кожен відвідувач не може оминути оком розпис стіни із яскравими квітами та рельєфними бедриками, що «повзають» по живописній фантазії. Напевно це найбільше «полотно», написане художницею у Нетішині. Хоча знаю, що домашня оселя Тетяни Володимирівни оздоблена подібними пошуками. Загалом, поштовхом для творчості їй служили роботи батька. Мама багато вечорів присвятила вишивці. У добрий грунт лягло зерно творчості.
Про це говорила під час презентації директор художньої школи Інна Степаненко, заслужений вчитель України Марія Моцик, директор міського краєзнавчого музею Оксана Кононюк, заступник генерального директора Хмельницької АЕС Віктор Демидюк, інші промовці. Віктор Андрійович зазначив, що не тільки сам отримав насолоду від виставки, а приведе онуків, аби разом розділити радість спілкування з мистецтвом.
Виставка засвідчила, що творчий потенціал викладачів художньої школи багатогранний і гідний доброго слова. Тож у путь, молода поросль!
Віктор Гусаров
Фото Лесі Ліщенко