Аж раптом 25!
Як ми повідомляли у попередньому номері, Нетішинська міська художня школа відзначила 25-річчя від дня свого заснування. На урочистості у галерею Арт-ПЛАС, що є постійним партнером митців, зійшлись винуватці свята – викладачі та інший персонал закладу, численні поціновувачі творчих здобутків учнів та педагогів школи.
Від імені колективу Хмельницької АЕС привітав ювілярів заступник генерального директора ХАЕС з кадрів та соціальних питань Віктор Демидюк. Він зазначив великий вплив мистецтва на душі підростаючого покоління, засвідчив високу повагу до того доробку, який представили до свого ювілею педагоги школи.
Вітали з ювілеєм народний депутат України І.Сабій, міський голова О.Супрунюк, секретар міської ради О.Марчук, начальник міського відділу культури І. Михасик, кандидат у народні депутати О.Буханевич, інші гості. А ще – учні школи. Вони були щирими, зрілими у розповідях про заклад і його господарів. Звучали пісні, демонструвались вироби, що виготовлені дитячими руками.
Директор школи Інна Степаненко представила колектив, відзначивши його поступ уперед на кожному етапі існування школи. Саме тому ми коротко переглянемо деякі віхи з чвертьвікової історії закладу, зважаючи на розповідь у попередньому номері нашого часопису.
У 2004 році заклад приймає під своє крило Валерій Походонько. Він прикладає зусиль, аби зміцнити матеріальну базу школи. Здійснено ремонтні роботи частини приміщень. На початок жовтня школа отримала у розпорядження дві аудиторії–майстерні для відділення „Дизайн одягу”. Класи ткацтва отримали у користування майстерню.
Того року в школі навчалось 220 дітей у 27 групах. З нагоди 15-річчя від дня відкриття школи в рамках святкування ювілею представлено на суд глядачів, жителів та гостей м. Нетішина творчий доробок учнів школи за останні 2 роки. Рік, виявився напрочуд багатим на участь учнів у різноманітних виставках, конкурсах та фестивалях, на яких дітям вдалося зібрати рясний врожай перемог. Найрезультативнішою виявилася учениця 4-А класу Олена Воробей.
У квітні 2005 року приймали велику делегацію із 15 учнів шкіл та ліцеїв французьких міст – побратимів Авуан, Шенон та Бургей. Школа набуває власний гімн, герб, газету.
Викладач художньо-графічного відділу А. Макарик підготувала виставку власних етюдів та замальовок.
Наступного року у дитячій художній школі проводився другий етап обласного семінару-курсів підвищення рівня кваліфікації викладачів образотворчого мистецтва ПСМНЗ. Заслужені майстри народної творчості України Н. Косарєва (художня шкіра) та М.Кравчук (художня соломка) полонили неперевершеною майстерністю. Знаний майстер традицій українського килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Б. Шнайдер дав уроки з творення гобелену.
У 2006-2007 навчальному році в школі навчалось 306 дітей у 36 групах.
На базі Нетішинської міської художньої школи та міської школи мистецтв відбувся міжрегіональний Форум дитячої та юнацької творчості „Схід-Захід”, у якому взяли участь 30 учнів і 4 педагоги з Маріупольської дитячої школи мистецтв та у повних складах колективи Нетішинських ПСМНЗ. Презентовано спільну персональну виставку випускників Нетішинської ДХШ – студентів ІІІ курсу Одеського державного Художнього Училища ім. М.Б. Грекова, К. Садовщук та О. Зінчука у міській мистецькій галереї „Арт-ПЛАСТ”, продемонстровано діяльності класів ткацтва та бісерування декоративно-ужиткового відділу Нетішинської ДХШ (викладачі О.Сахарук, А. Блінова).
У 2006-2007 навчальному році започаткована прекрасна традиція представляти творче обличчя викладачів школи на огляд колег, учнів та гостей в стінах самої школи. Першим презентантом власної творчості виявився М. Максимчук – викладач рисунку і живопису декоративно-ужиткового відділу.
Після невеличкого періоду відсутності керманича школи, у 2009 році школу приймає під своє крило Інна Володимирівна Степаненко.
В школі навчалось 323 учні у 33 групах. Отримали атестати про освіту 44 учні. Переможцем огляду-конкурсу «Таланти багатодітної родини» став Микита Борцов. Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» м. Хмельницький назвав дипломантів О. Кудряшову, А. Лобка та А-М. Макарик.
Т.П.Поліщук взяв участь у Всеукраїнському молодіжному мистецькому пленері «Мальовнича Україна» (АР Крим, МДЦ «Артек»).
З нагоди наближення 20-річчя школи твори на міській виставці презентували А.В.Блінова, О.М.Данилицька, М.Ю.Вихованець, С.П.Воротняк, К.В.Тарарук, В.Д.Пісемська, Т.В.Погуральська, В.Е.Ровінська, Ю.В.Степанишена, Т.В.Забара.
За 2010-2011 навчальний рік проведено 8 виставок викладачів та шість дитячих.
Міжнародний конкурс „Ми діти Атомограда” (Санкт-Петербург) приніс диплом лауреата П.Пелещак.
У 2011-2012 навчальному році з повною вищою освітою працює 11 викладачів з 14, один навчається у вузі. А-М. Макарик отримує 2 місце у міжнародному конкурсі „Політ в тиші” м. Феодосія. О.Кудряшова та Д.Тутова презентували спільну персональну виставку „І краса, і молодість, і талант”. На виставці робіт учнів 7 класу художньо-графічного відділення „Барвистий світ дитинства” виставляються роботи Р.Корнєєва, В.Борилюка, Є.Веселовської, Т.Рибальченко, Л.Квятковської, А.Тимофеєвої, Н.Лишень, А.Усара, Т.Степанюк, А.Паканич, К.Коротової, А.Попової.
Спільна персональна виставка робіт учнів класу „Ткацтво” декоративно-ужиткового відділення ПСМНЗ „Нетішинська міська художня школа” „Вернісаж мрій” була відкрита 1 червня 2012 року у міській виставковій галереї „Арт-ПЛАСТ”.
Останні два роки – виставка за виставкою, як учнів, так і викладачів закладу. І нехай цей творчій вернісаж квітне наступні чверть століття.
Віктор Гусаров
Фото автора