Віктор Степанович Войковський (на знімку вгорі) приїхав у Нетішин, як і більшість нинішніх старожилів, будувати. Якщо конкретніше, то готувати майданчик під майбутнє місто і станцію, адже місцина тут болотяна, ні заїхати, ні пройти. Одна з легенд назви міста походить від словосполучення «не тішить». Отож, Віктор влаштувався електриком земснаряду на дільниці гідромеліорації. Благословенна Горинь, що тисячоліттями блукає цією місциною, переносячи мільйони тонн піску, поділилась цією сировиною з меліораторами. Піднявся правий берег, який будівельники швиденько закували у бетон, почало рости місто.
Віктор не був споглядачем, адже з дитинства «захворів» фотолюбительством. Аби отримати знання з фотосправи, закінчив заочний Народний університет мистецтв ім. Крупської. Працюючи у Рівному на заводі високовольтної апаратури налагоджувальником, постійно надавав власні знімки у заводську газету. І у Нетішині його зіркий «Зеніт» став фіксувати процес змін. 1989 року він стає поперемінно штатним працівником місцевих часописів «Трудівник Полісся», «Енергобудівник», «Нетішинський вісник». З перервою у два роки, коли Віктор Степанович працював у соцзабезі, аж по 2002 рік він займався фотодокументалістикою.
З 1990 року В.Войковський член Національної спілки журналістів України. Працюючи в газеті «Нетішинський вісник», часто опікувався обов’язками відповідального секретаря.
Брав активну участь у фотовиставковій діяльності. Особливо інтенсивно працював у 1986-90 роках, ставши дипломантом чотирьох фотовиставок кінофотоклубу «Полісся», лауреатом II фестивалю народної творчості, присвяченого 70-річчю Радянської влади (відзначений медаллю). Згодом були організовані фотовиставки до 20-річчя будівництва Нетішина, персональна до 15 і 20-річчя творчої діяльності. Взяв участь у фотовиставці з нагоди 25-річчя Управління будівництва ХАЕС, де крім його робіт було виставлено роботи членів Спілки журналістів з Нетішина Валерія Валуєва, Петра Войтовича, фотомитців з Хмельницького - П.Лисого, Анатолія Кирилишина, Сергія Ревери тощо. Серед останніх персональних фотобієнале – цьогорічна виставка до Дня Перемоги.
Його фотознімки у численних буклетах про Нетішин, книзі «Енергія єднання», буклетах про Хмельницьку АЕС та Управління будівництва ХАЕС, на шпальтах газет та журналів.
Але не одними світлинами переймається Віктор Степанович. Він щасливо поєднує фотосправу з журналістською та науковою роботою, адже останніми роками обіймає посаду наукового працівника Нетішинського міського краєзнавчого музею.
І ось ювілей. З роси і води, тобі, ювіляре!
Віктор Гусаров,
секретар Нетішинської міської організації НСЖУ
Фото з архіву
Віктора Войковського