Стабільність успіхів засвідчена у творчому змаганні
Цілком підтримуючи та впроваджуючи в життя заяву керівництва ВП ХАЕС про політику в області підготовки персоналу, трудовий колектив НТЦ постійно працює над підвищенням своєї профмайстерності.
З метою мобілізації персоналу, підвищення ефективності навчання працівників ВП ХАЕС, виховання почуття відповідальності за якість виконання робіт, в навчально-тренувальному центрі традицією стало напередодні професійного свята - Дня енергетика - проведення конкурсу професійної майстерності серед інструкторів „Кращий за професією”. Цьогоріч він проходив з 8 листопада по 19 грудня і відзначився масовістю та високими вимогами до конкурсантів. Участь та перемога у конкурсі дозволяли підняти власний кваліфікаційний рівень та надавали право отримати грошову винагороду. Традиційно, фотографії переможців конкурсу заносяться на інформаційний стенд НТЦ в рубрику „Наша гордість”.
Заяви про участь у конкурсі подали 11 інструкторів навчальних відділів за різними напрямками підготовки персоналу. Серед них – інструктори відділів підготовки оперативного та ремонтного персоналу, відділу загальної підготовки, відділу навчально-методичного забезпечення. Організаційне та методичне забезпечення проведення конкурсу було покладено на відділ навчально-методичного забезпечення НТЦ.
Тематика конкурсу мала на меті підняти рівень педагогічних знань серед інструкторів НТЦ та базувалася на основних принципах методології системного підходу до навчання. Конкурс складався з двох етапів. Перший етап був спрямований на розробку навчальних матеріалів, другий – на проведення конкурсних занять за новою темою.
У перший день конкурсу зі вступним словом до його учасників звернувся заступник головного інженера ВП ХАЕС з підготовки персоналу, голова конкурсної комісії В.І. Ісупов. Він відзначив, що ідея проведення конкурсу в НТЦ не просто черговий захід, а бажання багатьох інструкторів ще раз продемонструвати високі стандарти своєї праці. І тому конкурс, що проходить в переддень професійного свята – Дня енергетика, стає ще актуальнішим.
Конкурсні дні були надзвичайно насичені. Журі, до складу якого увійшли кращі фахівці НТЦ та заступники по роботі з персоналом провідних цехів, прийшло до висновку, що силами конкурсантів проведено великий об’єм підготовчих робіт, конкурсні завдання відзначалися нестандартними підходами до проведення занять, різноманітними методами та прийомами. Інструктори демонстрували професійні та педагогічні вміння у напрямку зацікавлення аудиторії, вміло володіли методикою системного підходу до навчання. Блискуче враження про себе, як про висококваліфікованих фахівців в галузі підготовки персоналу, справили інструктори В.В.Ройко, Л.В. Тимчук, Р.М. Степанюк, А.А. Присяжнюк, М.Д. Ігнатеску, І.С. Адамчук, В.В. Шевчук, П.А. Закандаєв, В.І. Ужакін, С.І. Танцюра, С.Л. Мартинюк. Кожен з них відзначився професійністю знань, творчим підходом до поставлених завдань.
Неабиякий інтерес у журі викликали цікаво представлені на конкурс навчальні теми, які забезпечують вивчення технологічних процесів, систем безпеки, систем управління, автоматизації хімводоочистки в роботі АЕС. Заняття В.В.Ройко за темою «Особливості побудови схем дистанційного управління систем безпеки» запам’яталось чітким, зрозумілим і лаконічним підходом інструктора до представленої теми, його вмінням працювати з аудиторією. Інструктор виготовив потрібний імітаційний прилад і демонстрував на ньому різноманітні способи управління системами безпеки.
Не менш цікавим було заняття в А.А. Присяжнюка за темою «Автоматизована система контролю радіаційної обстановки», під час якого інструктор демонстрував знання з контролю та моніторингу радіаційної обстановки територій, прилеглих до АЕС, пояснив роботу системи АСКРО на високому науково - технічному рівні.
Змістовними та насиченими з технічної та методичної точок зору були заняття у інструкторів М.Д. Ігнатеску: «Концепція створення АСУ ТП енергоблоків 3,4 ХАЕС», І.С. Адамчука: «Система надійного живлення 6кВ загальноблочних секцій ВJ і ВК». Вміння працювати з комп’ютерною графікою в форматі 3Д продемонстрував інструктор Р.М. Степанюк. Сучасні інтерактивні відеопосібники з елементами навігації, вміння працювати з наочністю, методику її використання представила Л.В. Тимчук. Конкурсні заняття відзначалися ростом професійності інструкторів, а набутий досвід стане для них хорошою настановою в подальшій діяльності. Розроблені конкурсні теми будуть задіяні під час проведення занять з відповідних курсів.
Переможцями цьогорічного конкурсу за підсумками набраних балів стали кращі з кращих - Віктор Вячеславович Ройко (ВПОП), - 1 місце, Лариса Вікторівна Тимчук (ВНМЗ) - 2 місце, Руслан Миколайович Степанюк (ВПРП) - 3 місце. Слід відзначити, що інструктор В.В. Ройко активно брав участь у професійному суперництві в попередні роки, і тепер він уже триразовий переможець нашого конкурсу. Серед інших учасників є інструктори, які також неодноразово займали призові місця на попередніх конкурсах.
Отож, творчий колектив НТЦ зустріне своє професійне свято - «День енергетика» з хорошими професійними здобутками.
Віталій Каскевич,
начальник відділу навчально-методичного забезпечення НТЦ
На знімку: переможці конкурсу (зліва направо) Р.М.Степанюк, Л.В.Тимчук та В.В.Ройко.