Краще один раз побачити, аби потім донести правду

Чт, 10 Грудня 2009
Краще один раз побачити, аби потім донести правду

Напевно кожен чув їх голоси. «Оля-ля» від Ольги Багній, Олег Нечидюк, Андрій Конько, Віктор Ніщенко, Ксеня Юрченко, Ольга Радянська, Оксана Марків,  Оксана Велігурська, Тетяна Дробот,- всі вони в ефірі мало не щодня і віщують слухачам  на хвилі 106,4 FM найрізноманітнішу інформацію про життя краю. Музичні, інформаційні, розважальні програми, дорожний патруль – це лише частина з багатого арсеналу  радіоефіру наших колег з Рівного. 2003 року під час велопробігу між Нетішином і Кузнецовськом, який здійснювали працівники Хмельницької АЕС, акцію супроводжували радіоголоси від «Радіо-Трек», надихаючи подорожніх не зійти з дистанції, допомагаючи наповнити її змістом  і глибиною. Наш кореспондент Олександр Шустерук тоді півночі малював плакат з емблемою «Радіо  Трек»106,4 FM (бо на той час компанія ще не мала такої широкої друкованої реклами, яку має нині) аби довести, що нашу акцію забезпечують  підтримкою неабиякі засоби ЗМІ. «Радіо Трек» в числі лідерів радіомовлення нашого краю, і ми плідно співпрацюємо на ниві роз’яснення значення атомної енергетики для України.

Зокрема комерційний директор і автор ряду передач «Радіо Трек» Олег Нечидюк після відвідин Хмельницької АЕС щиро вважає, що атомний прогрес не лише можливий, але й бажаний для Хмельниччини і Рівненщини, та й всієї України, бо «на атомних об’єктах серйозно ставляться до безпеки і дисципліни, бо на станції забезпечено найвищий рівень відповідальності, бо працівники ХАЕС в числі робітничої еліти держави». А заявити про цю переконаність він отримав право після відвідин станції і зустрічі з героями багатьох передач «Радіо Трек» вже не в студії, а на робочих місцях.

Минулої суботи майже всі вільні від ефіру радіо­журналісти мали можливість ознайомитись з ХАЕС.

Звичайно,  перша зупинка на шляху до ядерного виробництва -   навчально-тренувальний центр станції. Начальник цього підрозділу  і вод­ночас заступник головного інженера з підготовки персоналу Володимир Іванович Ісупов повів у зал, де встановлено тренажер блочного щита управління ХАЕС. Підготовку і навчання тих, хто здійснює управління енергоблоком, не припиняли ніколи, і перші начальники зміни блока, провідні інженери управління блоком та турбіною спочатку навчались на тренажерах інших АЕС. Згодом ця процедура стала надбанням нашого навчально-тренувального пункту, а останні десять років фахівці удосконалюють власні навички і знання на тренажері, що відтворює обстановку на БЩУ існуючих енергоблоків.  Інструктори названого підрозділу отримали відповідні ліцензії на підготовку спеці­алістів за сімома напрямками.

Тренування на тренажері вимагає не лише знання фаху, але й значних емоційних сил. Саме про це розповідав журналістам Володимир Іванович Ісупов та  провідний інструктор, керівник тренажерної підготовки НТЦ Анатолій Григорович Коваленко.  Гостям було продемонстровано ситуацію, пов’язану з падінням частоти в енергомережі і дію  автоматики у подібній ситуації. За сценарієм блок «відвалився» з енергосистеми України через надмірне навантаження споживачів. Умовно виведено з дії всі джерела живлення, мав би настати повний колапс, але наявні засоби безпеки в кінцевому результаті відновлюють ситуацію.

Журналістів цікавило призначення тих чи інших датчиків, дії працівників станції у критичній ситуації,  кількість  систем захисту, відповідальність  персоналу, його службова підпорядкованість, процес «утилізації» використаної у реакторній установці води, норми радіаційного навантаження на ремонтника і ще низка важливих для розуміння усьо­го, що відбувається на ХАЕС, питань. Значний інтерес викликав муляж касети «ТВЕЛ» і розповідь про процес розщеплення урану в реакторі. Тут, як мовиться, знання шкільного курсу фізики стали у пригоді.

 А ще Володимир Іванович провів гостей навчальними аудиторіями, ознайомив із стендами і наочним приладдям, розповів про кількість навчальних годин для підготовки спеціаліста, тощо.

Важливу інформацію про стан будівництва 3-го та 4-го енергоблоків отримали радіожурналісти від знаного будівельника з великим стажем роботи в атомній промисловості, працівника управління капітального будівництва станції Валерія Івановича Гасюка. Причому їм було надано можливість оглянути недобудовані корпуси машзалів третього та четвертого енергоблоків і подивитись з нульо­вої відмітки реакторного відділення третього енергоблока в небо. Саме звідси дуже добре помітно незрілість рішення мораторію 1990 року на припинення будівництва блоків, які могли вже в економіку країни видати не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії.

Що споруда справила враження на колег з Рівного,  говорив за телефоном у прямому репортажі з місця події радіослухачам «Радіо Трек» журналіст Андрій Конько. В ефір він доніс інформацію про грандіозність споруди, про серйозність усього, що робиться на станції, про враження від спілкування із спеціалістами, яких свого часу мав за співбесідників у прямому ефірі, адже співдружність ХАЕС з «Радіо Трек», як ми зауважили раніше, вже має традиції.

Заключним етапом відвідин станції стала екскурсія в турбінне відділення першого енергоблока. Те, що гідно виглядає навіть у недобудованому стані, при змонтованому обладнанні справляє враження надзвичайної величі і потужності. Заслужений будівельник України Володимир Миколайович Шершньов намагався перекричати гудіння турбіни, аби пояснити етапи перетворення сили пари в електроенергію.

За традицією журналісти зажадали сфотографуватись біля збуджувача генератора та біля турбіни, а потім і біля прохідної станції. Тут вони поділились враженнями, і зокрема директор ЗАТ «Радіо Трек» Микола Кульчинський відзначив, що хоча не вперше відвідує станцію, почуття гордості за вміння людини експлуатувати АЕС виникає щоразу, як тільки переступаєш прохідну станції.

Вражає спокій працівників, їх діловитість і знання, впевненість у справі, яку вони роблять. Це переконує, що Україна гідна мати власну ядерну енергетику і розвивати її.

Окрема розмова про відвідини радіожурналістами з Рівного Нетішинського міського краєзнавчого музею. Багатющий історичний матеріал блискуче донесла до сердець і розуму гостей завідуюча науково-освітнім відділом музею Надія Кухоцька. Гості отримали уяву про походження в цій місцині ремесел і природно-ландшафтні особливості краю, про історичні битви і здобутки в культурно-мистецькому житті, ознайомились з процесом будівництва Хмельницької АЕС і міста Нетішин.

Звичайно ж, колеги збагатились знаннями про наймолодшу АЕС України, одне з найперспективніших міст держави, про людей, які підносять славу міста. Впевнений, відтепер вони ще переконливі­ше розповідатимуть про здобутки Хмельницької АЕС і атомної енергетики України.

Віктор Гусаров
Jazz 15 чер 2010 в 12:48 # Відповісти
Re:
хахаха))) ну ви даєте, "Оля-ля" веде Оля Багній, а не Оля Радянська (вона веде "Дозаправку").
GregoryMase 16 лис 2015 в 14:38 # Відповісти
Наша медицина
Предлагаю обсудить нашу медицину и все что с ней связано. Где, как, а главное - сколько... Многие в жизни сталкиваются с необходимостью обратиться к врачам. Делимся мнениями, личным опытом, советами. Быть может это поможет кому-то в нужную минуту...
RichardMn 17 лис 2015 в 16:12 # Відповісти
Медицина
Мое мнение - человек начинает болеть ПОСЛЕ того, как начал посещать врачей. Если смотреть объективно - это так. По крайней мере на моем жизненном опыте. Приходишь к врачу с проблемой - он (вне зависимости от точности диагноза) выписывает тебе какое-то лекарство. Практически любое лекарство имеет побочные эффекты. Эти побочные эффекты выливаются в новую проблему - все, ты попал. Лучшее, что можно посоветовать - стараться как можно меньше обращаться к врачам!
GregoryMase 30 лис 2015 в 15:37 # Відповісти
Медицина и лечение
В 1980 году была определена самая высокая температура тела. В Атланте, штат Вашингтон, у жителя Уилли Джонса при поступлении в клинику температура тела составляла 46,5 градусов!!! Но, к счастью, все обошлось, и через 24 дня он был выписан.

2. А вот 23 февраля 1994 года медики столкнулись с еще одной аномалией: у 2-летней жительницы Канады Карли Козолофски температура тела была рекордно низкой. Она составляла всего 14,2 градуса. Все дело в том, что дверь дома, где проживал этот ребенок, случайно закрылась, и он целых 2 часа провел на 22-градусном морозе.

3. Вот еще один шокирующий факт: из желудка 42-летней женщины изъяли 2533 посторонних предмета. Одних только английских булавок было обнаружено 947 штук. Однако эта женщина имела жалобы всего лишь на не особо сильную боль в области живота.

4. Самый большой вес предмета, извлеченного из человеческого желудка, составил 2,35 килограмма. Это был ком волос. На самом деле существует болезнь, при которой человек ест волосы, и называется она трихофагия.

5. А вот житель Зимбабве принял самое большое количество медикаментов. Он употребил 565 939 таблеток за 21 год лечения.

6. Сэмюэлю Дэвидсону, жителю Великобритании, сделали самое большое количество уколов. Этот человек за всю свою жизнь принял 78 900 инсулиновых инъекций.

7. А вот кому на самом деле не позавидуешь, так это жителю США Чарльзу Йенсену. С 1954 по 1994 год он перенес 970 операций, во время которых ему удаляли новообразования.

8. Самая длинная операция продолжалась около 96 часов. Это была операция по удалению кисты яичника. До ее проведения вес женщины составлял 280 килограммов, однако после — она стала весить 140 кг.

9. А вот норвежец Ян Ревсдал пережил самую длительную остановку сердца. В декабре на рыбалке он упал за борт, и температура его тела опустилась до 24 градусов, сердце не выдержало и остановилось на целых 4 часа. Однако после подключения его к аппарату кровообращения он пошел на поправку.

10. Гонщик Дэвид Перли пережил самые тяжелые в мире перегрузки. В 1977 году во время гонок произошла авария. На отрезке пути длиной всего 66 см гонщик проехал со скоростью от 176 до 0 км/ч. У него обнаружили 29 различных переломов и 3 вывиха. А его сердце не выдерживало и останавливалось 6 раз.
Samuelarox 25 бер 2014 в 01:41 # Відповісти
Чкалов Валерий Павлович Воронеж
красивый веб сайт
Чкалов Валерий Павлович Воронеж
Numbersveda 01 лип 2014 в 18:14 # Відповісти
Артем Криворучко
Артем Криворучко
Razrubilvse 28 жов 2014 в 05:48 # Відповісти
Привееееет ))
Привеееееееееет! как жизнь ? клевый сайт ))
Johnnygype 26 вер 2015 в 15:26 # Відповісти
Неблагоприятные частные сады Москвы
Устройство детей в детский сад – остаётся одной из главных проблем родителей. Этот вопрос, наверное, никого не оставляет равнодушным и заслуживает особого внимания.
Я - мама ребёнка, на протяжении трёх лет посещавшего частный детский сад ЧУ ДО д/с «Чудесная страна», директором которого является Таран Наталья Георгиевна. Меня все вроде бы устраивало: свободный график посещений, удобное местоположение, обучение английскому языку.
В конце августа смотрела телевизионный сюжет на канале «Москва 24», а 31 августа 2015 года нам, родителям, объявили, что работа учреждения будет приостановлена в связи с требованием собственника здания. Тут же директор предложила перевести детей в детский сад «Янтарный» по Янтарному пр., 9.
Всё бы ничего, если бы не одно обстоятельство. Я выяснила, что у ЧУ ДО «Чудесная страна» была приостановлена лицензия на образовательную деятельность с 17 августа.
Сразу выяснилось, что у детского сада вообще никогда не было нормальных документов на пользование помещением в здании по адресу Ивовая, д. 8 и находились они там незаконно. Есть решение Арбитражного суда. Одновременно у меня есть договор на услуги ЧУ ДО до августа 2016 года. Отсюда и настоятельная просьба генерального директора всегда оплачивать наличными, о чем я раньше не задумывалась.
Далее, в штате компании только три сотрудника. Удивительно, как они одновременно ежедневно успевают работать в двух местах, а может и в трех (есть еще что-то на «Алтуфьевке»). Получается, что, все многочисленные сотрудники, которые мне известны, всегда обходительные и приветливые - банальные «нелегалы», работающие на добровольных началах или «за конверт».
Товарищи дорогие, какой спрос с таких сотрудников, которые юридически не отвечают не за какие ситуации с Вашим ребенком. Немного не по себе, когда думаешь о ЧП…
И еще. Уважаемая Наталья Георгиевна, не посчитала необходимым уведомить меня о приостановке лицензии, успешно взяв с меня деньги за сентябрь, в том числе за образовательные программы. Обманула во благо или просто обманула? Тут дело в нашей самооценке. Для меня – обманула. Множим на два, поскольку это касается наших детей.
Муж успокаивает – забудь, не самый страшный вариант, у нас везде так. А я не хочу, продолжаю думать…
WillardHon 03 жов 2015 в 16:11 # Відповісти
Узнайте правду о садике "Чудесная страна"
Устройство детей в детский сад – остаётся одной из главных проблем родителей. Этот вопрос, наверное, никого не оставляет равнодушным и заслуживает особого внимания.
Я - мама ребёнка, на протяжении трёх лет посещавшего частный детский сад ЧУ ДО д/с «Чудесная страна», директором которого является Таран Наталья Георгиевна. Меня все вроде бы устраивало: свободный график посещений, удобное местоположение, обучение английскому языку.
В конце августа смотрела телевизионный сюжет на канале «Москва 24», а 31 августа 2015 года нам, родителям, объявили, что работа учреждения будет приостановлена в связи с требованием собственника здания. Тут же директор предложила перевести детей в детский сад «Янтарный» по Янтарному пр., 9.
Всё бы ничего, если бы не одно обстоятельство. Я выяснила, что у ЧУ ДО «Чудесная страна» была приостановлена лицензия на образовательную деятельность с 17 августа.
Сразу выяснилось, что у детского сада вообще никогда не было нормальных документов на пользование помещением в здании по адресу Ивовая, д. 8 и находились они там незаконно. Есть решение Арбитражного суда. Одновременно у меня есть договор на услуги ЧУ ДО до августа 2016 года. Отсюда и настоятельная просьба генерального директора всегда оплачивать наличными, о чем я раньше не задумывалась.
Далее, в штате компании только три сотрудника. Удивительно, как они одновременно ежедневно успевают работать в двух местах, а может и в трех (есть еще что-то на «Алтуфьевке»). Получается, что, все многочисленные сотрудники, которые мне известны, всегда обходительные и приветливые - банальные «нелегалы», работающие на добровольных началах или «за конверт».
Товарищи дорогие, какой спрос с таких сотрудников, которые юридически не отвечают не за какие ситуации с Вашим ребенком. Немного не по себе, когда думаешь о ЧП…
И еще. Уважаемая Наталья Георгиевна, не посчитала необходимым уведомить меня о приостановке лицензии, успешно взяв с меня деньги за сентябрь, в том числе за образовательные программы. Обманула во благо или просто обманула? Тут дело в нашей самооценке. Для меня – обманула. Множим на два, поскольку это касается наших детей.
Муж успокаивает – забудь, не самый страшный вариант, у нас везде так. А я не хочу, продолжаю думать…
ZnaykaBils 29 лис 2015 в 11:07 # Відповісти
Поездка за границу
Предлагаю в этом топике делиться личным опытом поездок за границу, советами. Особенно тех, кто ездит не в составе организованных групп, а самостоятельно. Интересно все: цены, гостинницы, что увидели, как отдохнули...
WilliamMl 22 жов 2016 в 03:58 # Відповісти
Ермоленко Андрей Николаевич
Ермоленко Андрей Николаевич, Мир матрасов, кидала, 0504525931, 0976873112, AE1168CX. Занимается также оборотом недвижимости, сдачей жилья в аренду. В августе 15 числа 2016 года подписали с ним договор на аренду квартиры, отдав 12 тыс. грн (6тыс. за 1 мес аренды и 6тыс. залога, который арендодатель обязан вернуть в случае выезда арендатора, при условии , что соблюдались все эксплуатационные меры, согласно договору). Также были оговорены определенные условия, на которые хозяин квартиры должен был пойти, если мы заезжаем, это уже в устном порядке, "на доверии". В дальнейшем условия не были соблюдены, о чем хозяин был поставлен в известность, пробормотав нелепые оправдания в ответ, мол дела, командировки, бизнесы и т.д., что было лишь завуалированным "мне на вас по...", также в процессе разговора было сказано, что в случае, если вы не выполните эти договоренности, то через месяц мы съезжаем. В итоге, через 31 день, квартира была сдана в исходном состоянии, что хозяина очень расстроило, ведь не получилось отщипнуть залог, после он пытался нас общитать по электроэнергии, взяв тарифы в 2 раза больше, на что мы ему открыли сайт минфина со всеми актуальными офф тарифами, тут снова досада и грусть. После человек включил быка и в отрез отказался возвращать залог под предлогом того, что уведомления о выезде не было и, мол, что вы простые смертные в этой жизни ничего не сможете, что суд на его стороне, понятия на его стороне и все налоги он платит. Вообщем итог, -6000грн и убеждение, что наша страна не поднимется с колен, пока так будут предоставляться нам услуги и продавать матрасы, ведь в конце концов такого рода паразиты и выживают благодаря доверию, порядочности и человечности других! Пишу этот пост не дабы ему насолить, уже даже не рассчитываю вернуть деньги, лишь ради того, чтобы предостеречь других. Удачи, не связывайтесь и не сотрудничайте с такими людьми!

P.S. На квартире долг 30 тыс. грн за коммунальные услуги, очень хороший повод задуматься, почему до сих пор ничего не отключили (20тыс только отопление) и где дремлют комунальщики???

ВідмінитиДодати коментар

Перспектива