Хмельницький і Шевченко будуть у курсі шкільної історії – МОНмолодьспорту

Вони з'являться з з 6 класу

З 1 вересня учні 5 класів будуть вчити нову історію України: в програмі немає жодної історичної постаті. Вони з'являться в наступному навчальному році, з 6 класу. Про це повідомили у МОНмолодьспорту, інформує ІА «Наголос»

У Міністерстві освіти пояснюють: для паніки немає причин - у 5-у класі дітям потрібно читати лише вступний курс, який повинен зацікавити дитину, а тому було прийнято рішення відмовитися від складних формулювань і хронологічного принципу викладу історії. 

«Це історія України для дітей, яким 10-11 років, вона не викладається системно. Абсурдно говорити, що зникло поняття «Українська держава»! Коли дітям розповідають про відновлення незалежності, хіба мова не про українську державу? Завдання курсу - підготувати школярів до вивчення історії. Загальна тенденція в Європі і світі - розвантаження. Є завдання навчити розуміти історію, викликати до неї інтерес», - пояснив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод.

За його словами, «ніхто Хмельницького і Грушевського не викидав» - просто в новій програмі немає жодної історичної постаті.

«Це принциповий підхід, підтриманий багатьма вчителями і методистами. Курс для 5 класу складається з трьох великих тематичних блоків. Перший пояснює, як історики дізнаються про минуле. У другому дітям розкажуть про найяскравіші події, про київських князів, козаків, революції, про життя та побут українців. Третій розділ буде про пам'ятники історії - замки і палаци, парки, храми, ікони. Це зацікавить дітей, ми впевнені», - підкреслив О. Удод.

При цьому з 6 класу і до 11-ого, за його словами, вже почнеться системне вивчення історії, і там вже школярі дізнаються докладно про всіх історичних персонажів. 

Нагадаємо, з нової програми для 5 класу, за якою навчатимуть дітей уже з 1 вересня, зникли імена Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Михайла Грушевського, Івана Франка, Лесі Українки та багатьох інших творців української нації та поняття Українська держава. 

Крім того, змінено й формулювання в програмі для 5-го класу: замість «Київської держави» – «київські князі», замість «Козацької республіки та Української козацької держави» – «Українське козацтво у битвах і походах»; замість «Відродження Української держави в 1917-1920 рр.» – «Українці в революції 1917-1920 рр.» тощо.

За матеріалами: Сегодня

Мар'яна Шевчук