До пожежогасіння — з теоретичними знаннями та практичними навиками
У НТЦ Хмельницької АЕС розпочались навчання керівного складу електростанції з підвищення кваліфікації з пожежної безпеки, якими опікується доцент кафедри ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Олександр Воробйов. За його словами, згідно із приписами служби надзвичайних ситуацій України, весь керівний склад підрозділів НАЕК «Енергоатом» має набути відповідні знання з пожежної безпеки. У процесі задіяний Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Процесом займається група викладачів університету за ліцензійними напрямками протипожежного призначення, зокрема, монтаж, проектування, технічне обслуговування протипожежних систем.
- Важливо, - наголосив Олександр Воробйов, - щоб навчання проходили творчо. Все це сприятиме якіснішому використанню протипожежних систем. Крім теоретичної інформації слухачі курсів матимуть змогу отримати практичні навички на окремих об’єктах електростанції, у спеціалізованих класах навчально-тренувального центру. По закінченню будуть проведені комплексні іспити, в яких візьмуть участь викладачі університету, які добре обізнані з технологією виробництва електроенергії на всіх чотирьох діючих АЕС у нашій державі.
Керівник курсів з протипожежної безпеки також наголосив, що навчання персоналу такого важливого стратегічного об’єкта, як Хмельницька АЕС, є вимогою дня, бо тривають зміни правових норм, нормативної бази, але на першому місці повинна стояти безпека діючих ядерних установок. Велика співпраця налагоджена не тільки з відокремленими підрозділами НАЕК «Енергоатом», а й з іншими підприємствами, робота яких є запорукою економічної стабільності держави. В традиціях Львівського державного університету безпеки життєдіяльності прерогативою залишається фахова підготовка висококваліфікованих спеціалістів для підрозділів пожежної охорони та служби цивільного захисту, яка здійснюється протягом семи десятиліть від часу заснування навчального закладу.
Щодо користі спілкування з колегами зі Львова свою думку висловив начальник відділу організації підготовки персоналу Джім Олійник. Він зазначив, що на державному рівні постійно збільшуються вимоги до персоналу, який виконує роботи протипожежного призначення, і обов’язковою вимогою до якого є отримання відповідної підготовки у ліцензованому закладі. Таким зараз є Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.
Навчання на базі навчально-тренувального центру триватиме протягом двох тижнів за десятьма напрямками робіт протипожежного призначення.
Олександр Шустерук
Фото автора