Документальний фiльм про Хмельницьку АЕС створить британський телеканал

В рамках інформаційної кампанії щодо проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз» заплановано створити документальний відеофільм. Для створення фільму залучено британський телеканал «ITV», знімальна група якого 25-26 жовтня знайомилася із атомною станцією.

В рамках програми візиту британські медійники відвідали навчально-тренувальний центр ХАЕС, в якому спостерігали за підготовкою оперативного персоналу на повномасштабному тренаж­ері блочного щита управління (БЩУ) та ознайомилися з технологією виробництва АЕС.

На проммайданчику Хмельницької АЕС зні­мальна група побувала в машинному відді­ленні та на БЩУ другого енергоблока, відвідала цент­ральний щит управління, а також будівельний майданчик енергоблоків №3, №4. Зі станом справ щодо спорудження нових потужностей ознайомив іноземних гостей заступник генера­льного директора із капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський, який зазначив, що проект «Енергетичний міст «Україна - Європей­ський Союз» розглядається як джерело додаткових інвестицій для будівництва енергоблоків. Зустрічаючись із представниками британського телеканалу, генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко дав вичерпні відповіді на всі питання, які цікавили іноземних журналістів.

Відповідаючи на питання, чи варто турбуватися громадськості з приводу спору­дження двох енергоблоків, будівництво яких було зупинено через­ мораторій багато років тому, керівник ХАЕС наголосив­, що «…умовою пуску другого енергоблока свого часу  була програма з безпеки, яка налічувала 146 заходів з реконструкції і модернізації». Усі вони були виконані Хмельницькою АЕС, за всіма заходами надані відповідні звіти в регулюючі органи.

«Щодо спорудження 3 та 4 енергоблоків, ми маємо за мету  досягти ще  вищого рівня безпеки за рахунок впровадження додаткових пасивних та активних систем безпеки, - додав М. Панащенко. - Про це ми інформували соціум при проведенні громадських слухань. Ми докладемо всіх зусиль, щоб переконати громадськість, що ХАЕС безпечна як при  будівництві, так і при введенні в експлуатацію. На користь цього свідчить майже 30-тирічна стабільна робота енерго­блоків ХАЕС».

У реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна - ЄС» генеральний директор атомної станції вбачає лише перший крок до енергетичного зближення з Європою. «Для України вигідно співпрацювати з європейськими банками і поступово, коли цей проект буде реалізовано, у нас з’явиться можливість експортувати електроенергію, погасити кредити. У нашій електроенергії зацікавлений Євросоюз».