Досвід комунікації українських АЕС зацікавив МАГАТЕ

Провідний інженер відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС Юлія Тараторкіна взяла участь у вебінарі Міжнародного агентства з атомної енергії.

Серія вебінарів «Залучення зацікавлених сторін, пов’язаних із атомною енергетикою» започаткована МАГАТЕ минулого року і користується чималою популярністю. Кожен такий вебінар присвяченюється окремій темі. У 2019 році відбулися вебінари щодо стратегії залучення стейкхолдерів, проведення соціологічних досліджень та роботи інформаційних центрів.

На початку березня 175 представників взяли участь у четвертому інтерактивному вебінарі цієї серії, присвяченому важливим аспектам роботи у соціальних мережах. Поділитися досвідом українських АЕС організатори запросили і представницю Хмельницької АЕС.

У грудні  минулого року Ю. Тараторкіна брала участь у технічній нараді МАГАТЕ, де розповіла про роль соціальних мереж у комунікативній стратегії АЕС України. Доповідь представниці від України зацікавила організаторку вебінарів МАГАТЕ Лізу Бертелот, яка і запропонувала виступити під час наступ­ного заходу.

Як зазначає  Ю. Тараторкіна, лише Україна володіє унікальним досвідом формування довіри населення до атомної енергетики у контексті пост-чорнобильського середовища. Не викликає сумнівів роль соціальних мереж у формуванні громадської думки. За даними дослідження, проведеного компанією In Mind, вже минулого року соціальні мережі стали найпопулярнішим джерелом новин серед населення України.

Щоденна присутність АЕС у найпопулярніших соціальних мережах дозволяє найшвидше надавати інформацію та реагувати на виклики. Фахівці прес-служб застосовують нетрадиційні для галузі підходи та методи. Користувачів соціальних мереж у сторінках АЕС приваблює неформальний стиль спілкування, влучні жарти та власний цікавий зміст - інфографіка та відео. Підписники сторінок активно задають запитання та висловлюють власну думку, що у результаті сприяє покращенню комунікації та формуванню довіри до атомної енергетики.

Запис вебінару вже доступний широкому загалу на веб-сайті МАГАТЕ за посиланням: www.iaea.org/si-webinars. За словами організаторів, серія вебінарів викликала значне зацікавлення цільової аудиторії, а тому не обмежуватиметься запропонованими темами і матиме продовження.