Класична опера у школi мистецтв
Сучасні діти дуже відрізняються від дітей минулого покоління. Більшість часу вони із задоволенням проводять у «товаристві» різноманітних гаджетів, спілкуючись із друзями онлайн.
Вони позбавляють себе живого спілкування як з ровесниками, так і з дорослими. Відсутність живого спілкування відбивається на рівні їх розвитку, самооцінці, манері поведінки та навіть на стані здоров’я. Заняття сценічною грою компенсують недоліки, властиві сучасному дитячому світу. Особливу цінність у цьому плані мають заняття класичною оперою. Таку чудову можливість мають учні Нетішинської школи мистецтв, де другий рік діє дитячий оперний театр «Щедрик». Основою репертуару колективу є класична дитяча опера, зразків якої найбільше в українських класиків, а саме у Миколи Лисенка та Кирила Стеценка - композиторів 19 – 20 сторіч. Протягом року «Щедриком» були створені та представлені глядачу дві опери цих композиторів: «Коза – Дереза» Миколи Лисенка та «Лисичка, Котик і Півник» Кирила Стеценка.
Вистава «Коза-Дереза» демонструвалась двічі: 12 грудня 2019 та 10 грудня 2020 років на сцені школи мистецтв. Особливістю прем’єри 2020 року стала участь у виставі маленьких учнів групи раннього розвитку «ДОМІСОЛЬКА», яким на той час було від 4 до 6 років. Прем’єра справила позитивне враження як на дорослих, так і на маленьких глядачів. Цікаві костюми, декорації та емоційна гра юних акторів стали яскравим подарунком для всіх, хто був присутній у залі, особливо для батьків виконавців.
Наступна прем’єра - опера Кирила Стеценка «Лисичка, Котик і Півник», яка відбулася 15 грудня 2020 року, - ознаменувала ріст професійної майстерності юних виконавців як в акторському, так і у вокальному напрямках. Рівень складності опери спонукав до цього. Вистава «Лисичка, Котик і Півник» була створена колективом театру «Щедрик» за 6 місяців. Це стало можливим завдяки плідній співпраці викладачів школи мистецтв Олександра Гурєєва та Ірини Токаревої за підтримки адміністрації школи мистецтв, зокрема директора Іванни Сиваківської та завідуючого навчальною частиною Володимира Борінова. На творчі здобутки надихає увага до дитячого театру викладачів різних відділів школи мистецтв, учні яких є учасниками «Щедрика». Велику роль у підготовці оперних вистав зіграла також зацікавленість юних акторів, яка дала можливість викладачам створити на сцені свято опери.
Підготовка до оперних вистав відіграла у житті учасників неабияку роль: вони отримали початкові знання акторської майстерності, сценічного руху та сценічної мови, вокальні навички, а, головне, стали єдиною творчою родиною, де підтримка одне одного допомагає у нелегкій акторській справі.
У «Щедрика» багато планів на майбутнє.