Вхід

Кредитування завершення будівництва енергоблоків х3/х4 стає реальністю

  • Головна
  • Новини
  • Кредитування завершення будівництва енергоблоків х3/х4 стає реальністю
Пт, 16 Квітня 2010

У Москві відбулась планова робоча зустріч з підготовки контракту та міжурядової угоди із забезпечення добудови третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. У її роботі взяв участь заступник головного інженера з нових блоків ХАЕС Олександр Корлиханов.

- Кабінет міністрів України перед нами поставив завдання, - розповідає Олександр Іванович,- ввести в експлуатацію два нові енергоблоки.  На жаль, у нашій державі недостатньо коштів для завершення будівництва. Не випадково тема надання іноземних кредитів сьогодні є досить актуальною. Як стало відомо, з уст керівництва Російської Федерації прозвучало повідомлення про реальну можливість виділення кредиту для України. Хочу наголосити, що умови його надання є прийнятними. Адже передбачається, що основне погашення кредиту та його відсотків розпочнеться після введення енергоблоків у промислову експлуатацію. Тобто вони почнуть заробляти на себе.

- Які питання обговорювались під час зустрічі?

- Ми обговорювали виконання низки передконтрактних робіт, зокрема,  про розробку і узгодження технічних вимог для проектування та виготовлення реакторної установки. Це питання потребує узгодження із Мінпаливенерго та ДКЯРУ. Після позитивних висновків відкриваються шляхи до офіційного укладення контракту. Крім цього, потрібно узгодити і документи, провести їх аналіз на відповідність із нормативною базою, бо на сьогодні є відмінності у даному питанні. У цьому буде знайдений необхідний консенсус. Під час зустрічі порушувалось питання про надання російським партнерам документів про наявність обладнання, конструкцій, які були споруджені і закуплені раніше, а також звіти, результати висновків та експертиз. Було також вирішено, що проведення всіх процедур перед укладенням контракту, буде виконуватись на українські кошти. Згодом ці витрати внесуться у вартість основного контракту.

- Чи передбачається участь вітчизняних виробників у постачанні обладнання?

- У цьому немає сумніву. Колективи українських провідних виробників і постачальників технологічного обладнання для потреб атомної енергетики будуть максимально задіяні. Принаймні їм  потрібно буде провести реконструкцію та модернізацію обладнання, яке було поставлене у період дії старих проектів, зокрема, компенсаторів тиску, трубопроводів головних циркуляційних насосів, парогенераторів та інших технологічних елементів реакторної установки.

- Який підхід намічено до замовлення обладнання із тривалим циклом виробництва?

- Підписання контракту із російською стороною пришвидшить всі процеси. Серед яких, безперечно, вибір типу реакторної установки, з яким ми вже визначились. Важливим є виробництво корпусу реактора. За технологією, він повинен бути змонтований за два роки перед пуском енергоблока. А на саме виготовлення потрібно майже два-три роки. Отож за справу треба братися негайно. Але без відповідних рішень, серед яких є укладення контракту і одержання кредиту, справа не зрушиться з місця.

- Хто ще брав участь із українського боку у робочій зустрічі?

- До складу делегації були включені представники НАЕК «Енергоатом». Наша переговорна робота проводилась під головуванням генерального директора «Атомпроектінжинірингу» Володимира Броннікова.

Олександр Шустерук

Фото автора

 
ВідмінитиДодати коментар


 

Всі публікації

Достойная полноценная еда всего за десять минут, ТЕПЕРЬ В УКРАИНЕ!!!