Музей, де музика і музи
27 вересня Нетішинський краєзнавчий музей зібрав друзів на невеличкий ювілей - п'ятнадцятиріччя. Як зазначила господиня закладу Оксана Кононюк, вік зовсім юний, пацансько-хуліганський, але важливий, як етап до настання зрілості. Серед фундаторів музею Заслужений працівник культури України Галина Йосипівна Фурманчук та тодішній міський голова, Почесний громадянин Нетішина Іван Васильович Гладуняк. До його створення причетна й енергокомпанія «НАЕК «Енергоатом». За 15 років музей відвідали понад 200 тисяч екскурсантів. Організовано та проведено 440 виставок, 435 заходів, три наукові конференції, ряд експедицій.
Видано п'ять випусків збірника наукових статей «Вісник Нетішинського краєзнавчого музею», два альманахи «Нетішинських талантів дивоцвіт», започатковано серію інформаційних буклетів «Почесні громадяни та видатні особистості міста», посібник для учнів «Історія Нетішина», фотоальбом «Нетішин», книга історико-краєзнавчих нарисів «Частинка історії».
Музей став переможцем 1-го та лауреатом 2-го Всеукраїнського музейного фестивалів, переможцем водній із номінацій 1-го регіонального музейного фестивалю у Меджибожі.
Наукові співробітники реалізують ряд музейно-педагогічних програм, два міжмузейні проекти.
Як відзначив у вітальному слові заступник генерального директора ХАЕС з кадрів та соціальних питань Віктор Демидюк, коли будь-який документ потрапляє в експозицію музею, він вже набуває іншої ваги, стає свідченням не лише окремої події, а мірилом державних звершень. Він вручив музею вітальну адресу від генерального директора ХАЕС та макет стели, що символізує мирний атом і прикрашає дорогу до атомної станції.
Багато теплих слів було мовлено під час урочистостей від представників освіти та культури, колег з Острозького Музею книги, журналістів, представників влади. Промовці відзначали, що музей зайняв почесне місце в ряду закладів, що формують свідомість громадян, що плекають історичну правду про минуле і відслідковують сучасність. Було чимало подарунків. Один з них - програвач, презентували Михайло Гук, Олена Веселова, Юрій Самолюк. Віктор Гусаров. Олександр Шустерук та брати Расадкіни. Хочеться, щоб більше музики звучало в стінах музею і активно поповнювалась колекція вінілових грамплатівок. Присутні бажали ювілярам успіхів у важливій та цікавій діяльності.
Представники музичної школи виконали ряд творів на фортепіано та флейтах.
Віктор Павлов
Фото Надії Походонько