Не пали, бережи здоров’я

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводять органи державної статистики впродовж багатьох років, шкідливу звичку палити має майже кожен восьмий мешканець нашої області у віці старше 12 років (по Україні – майже кожен п’ятий). Слід зазначити, що навіть з таким не зовсім втішним показником наші краяни виявились найбільшими прихильниками здорового способу життя без тютюну, і Хмельниччина посіла перше місце серед регіонів. Лідером тютюнопаління в Україні стала Дніпропетровська область, де чверть населення вищевказаного віку має пристрасть до тютюнових виробів.

Серед курців Хмельниччини майже половина курять вже понад 20 років (по Україні – понад третину). Стаж від року до п’яти має кожен десятий наш краянин (по Україні – 13%). Три курці з п’яти спалювали за добу по 16 цигарок і більше.

Цікаво, як же впливають шкідливі звички на фінансове становище родин нашого краю? Скільки коштів із бюджету сім’ї зникає в повітрі разом з димом цигарок? Як показали останні результати опитування, в нашій області міська родина на тютюнові вироби в середньому за місяць витрачала майже 100 грн, сільська дещо менше – 93 грн. Якщо до витрат на тютюн додати ще витрати на алкоголь, то ця сума (139 грн у місяць) виявилась лише на 6 грн меншою від щомісячних витрат середньо­статистичної родини нашої області на охорону здоров’я. Водночас це аж у 6 разів перевищує наші витрати на освіту та майже в 4 рази більше, ніж витрати на від­починок і культуру.

Таким чином, як засвідчило спостереження, на шкоду здоров’ю ми поки що витрачаємо майже стільки ж коштів, як на його збереження та в рази більше, ніж на інтелектуальний і духовний розвиток особистості – чи не парадокс?

Головне управління статистики

 у Хмельницькій області