Не тільки у друкованому, але й електронному варіанті можна отримати книгу в бібліотечній системі міста
Бібліотеки – скарбниці надбань людства. Найвідоміша - Олександрійська бібліотека, вже в третьому столітті до нашої ери входила в число найшанованіших наукових закладів древнього світу, здійснювала не лише зберігання мудростей, але її працівники досліджували, збагачували наукову спадщину, вели викладацьку діяльність.
Серед найвідоміших бібліотекарів світу Клавдій Птоломей, який створив свою систему світу і якою послуговувались понад 1300 років.
Готфрід Лейбніц – фізик, язикознавець, філософ, математик, був
главою найбільшої придворної бібліотеки Європи, автор проекту Петербурзської
академії наук.
Микола Лобачевський очолював Казанську університетську бібліотеку, Папа Пій XI
– наукові зібрання Ватикану та Мілану. Майже тридцять років віддав цій справі
Іван Крилов і навіть Казанова тринадцять років працював придворним
бібліотекарем у Богемії! Список можна продовжувати до наших днів.
Нетішин обзавівся першою масовою бібліотекою у 1924 році. У 1941 році книжковий фонд становив півтори тисячі примірників книг. Післявоєнна історія у проміжку між 1950 та 1980 роками пов’язана з іменами Лідії Іванівни Пацаловської, яка була першим штатним бібліотекарем, Алли Григорівни Каменевої, Тетяни Миколаївни Пацаловської, Надії Дмитрівни Мельничук.
Особливий розвиток бібліотечної справи пов’язаний з будівництвом ХАЕС і міста Нетішин. І цей період заслуговує на окрему розповідь. А 1995 року в місті разом з організацією міськвідділу культури створюється власна Нетішинська міська централізована бібліотечна система. Її очолила Марія Леонідівна Омельчук. На чолі колективу з п’яти книгозбірень вона і досі. Звичайно ж, головну скрипку відіграє Центральна міська бібліотека, яка залишається провідним загальнодоступним інформаційно-просвітницьким і культурним центром м.Нетішина, найбільшою книгозбірнею міста, інформаційно-методичним та координаційним центром для всіх бібліотек системи.
Головне в діяльності Нетішинської ЦБС – впровадження сучасних технологій, які дозволяють збільшити потік інформації в бібліотеки та покращити постачання інформації користувачам.
В центральній бібліотеці з 23 січня 2003 року діє Інтернет-центр, створений завдяки гранту, який отримала бібліотека, взявши участь у конкурсі, оголошеному відділом преси освіти та культури Посольства США в Україні ’’Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-ІІ)’’. Реалізувавши цей проект, колектив ЦБС не зупинився на досягнутому і виграв згодом грант ’’LEAP-Connect’’, кошти якого були направлені на підтримку Інтернет-зв’язку. А в 2006 році бібліотека взяла участь у конкурсі Посольства США в Україні ’’LEAP-Connect-ІІ’’ і виграла грант на підтримання інтернет-зв’язку в наступному році.
Цьогоріч Нетішинська ЦБС здійснила наступний крок, вигравши міжнародний грант на 15 комп’ютерів, 4 принтери, 4 сканери, сертифіковане програмне забезпечення, безкоштовне користування інтернетом тощо. Вже сьогодні читачі ЦБС мають можливість віднайти у всесвітній павутині необхідну для них інформацію, поспілкуватись з людьми, які знаходяться за тисячі кілометрів від Нетішина.
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у читальному залі Центральної бібліотеки міста відбулись урочистості, на які зібрались члени літературної студії «Натхнення», читачі, винуватці свята, представники влади.
У промові до бібліотекарів заступник міського голови Іван Михасик наголосив, що бібліотеки міста залишаються осередком культури, тут проводиться велика виховна і просвітницька робота. Від виконкому Нетішина були вручені грамоти та подарунки завідувачу відділу обслуговування Аллі Білик та бібліотекарям 1 категорії Тамарі Андрійчук і Аллі Надаховській, а від відділу культури відзнак були удостоєні бібліотекар 1 категорії Наталія Герасимчук та техпрацівники Надія Башинська і Антоніна Груша.
Вдячні читачі називали прізвища Людмили Колпакової, Наталії Ткачук, інших трудівниць. Віршовані рядки на адресу бібілотекарів прозвучали з вуст Вєри Ковальчук та Тетяни Ходак. Слова подяки за співпрацю проголосили Микола Руцький, Віктор Гусаров.
До свята бібліотека поповнилась низкою видань, подарованих кандидатами у депутати до Верховної Ради України.
Віктор Павлов
Фото Лесі Ліщенко