Шана за професiоналiзм
Нещодавно старшого майстра дільниці з ремонту електродвигунів і генераторів електроцеху ХАЕС Олега Андрієвського відзначено державною нагородою – медаллю «За працю і звитягу».
Першими про це дізналась рідня у місті Дрогобичі, де народився Олег Ігоревич. Пораділи успіхам колеги і працівники електроцеху.
Автор цих рядків зустрівся із Олегом Андрієвським, як мовиться, на «бойовому посту» - біля генератора турбоагрегата другого енергоблока, на якому після виявлення несправності ведуться ремонтні роботи. Бригада Олега Ігоревича приступила до виведення ротора зі статора.
- Нам необхідно у стислі терміни провести демонтаж основних частин генератора, - розповідає старший майстер Олег Андрієвський, - аби мати можливість точно встановити причини виникнення дефекту і організувати ремонт агрегата. Працівники нашої дільниці працюють цілодобово.
Співрозмовник вибачився, мовляв, немає часу на тривалу розповідь, бо потрібно координувати роботу бригади. Під час ремонту турбогенератора поряд із старшим майстром працюють майстер Роман Перчишин, слюсарі Віктор Гоменюк, Микола Панчишин, Станіслав Гаптар, Віктор Токарчук, Михайло Тимань. Вони мають великий досвід у проведенні ремонтів, тому Олег Ігоревич завжди впевнений, що у відповідальні моменти колеги не підведуть.
Стверджують, що справжніми солдатами стають під час бою. Для нещодавнього випускника Національного університету «Київський політехнічний інститут» Віталія Мусенка це перша участь у проведені ремонтних робіт на генераторі. Але він працює під наглядом старших колег і тому почувається впевнено. Немає сумніву, що згодом у колективі і його оцінюватимуть як надійного і сумлінного працівника.
Залишаючи машзал другого енергоблока, запитав в Олега Андрієвського - коли він для рідних покаже урядову нагороду.
- Завершимо ремонт, тоді й навідаюсь до рідних місць, - сказав Олег Ігорович.
У рідному Дрогобичі багато знайомих, яким відомо, що їх земляк трудиться на Хмельницькій АЕС. Батьки Андрієвського гордяться сином, вважають продовжувачем їх справи. Свого часу й вони були причетні до промислового виробництва. Тато, Ігор Степанович, працював начальником дільниці підприємства «Львівенергоремонт», а мама, Анна Василівна, – у конструкторсько-технологічному відділі долотного заводу, який займався виготовленням пристроїв для проведення підземного буріння.
Саме цим фактором у сім’ї була зумовлена особлива атмосфера спілкування. Певну кількість технічних термінів Олег засвоїв, коли починав опановувати буквар. Його вступ до Дрогобицького механічного технікуму не став несподіванкою для тата і мами. Вони постійно заохочували його до ґрунтовного опанування точних наук.
Другим етапом становлення майбутнього спеціаліста стало навчання у Івано-Франківському університеті нафти і газу, після чого Олега охоче прийняли на роботу у виробничо-господарський центр «Піраміда», який займався ремонтом силового обладнання на теплових та атомних електростанціях. А згодом доля привела на проммайданчик ХАЕС, де його колеги були підрядниками під час проведення планово-попереджувальних ремонтів.
Запам’ятався Олегу Ігоровичу період пусконалагоджувальних робіт на другому енергоблоці, коли він під наглядом спеціалістів електроцеху та фірми ALSTOM брав участь у модернізації статора турбогенератора. Це був важливий етап у його професійній діяльності.
У працівників дільниці з ремонту електродвигунів і генераторів електроцеху роботи вистачає й у міжремонтний період, адже потрібно обслуговувати і лагодити 110 шестикіловатних та більше двох тисяч електродвигунів значно меншої потужності. Позаплановий ремонт статора турбогенератора, безумовно, вніс свої корективи у роботу підрозділу. Але ремонтники вміють ефективно використовувати свої технологічні резерви, коли першу скрипку грають професіоналізм і досвід.
Олександр Шустерук
Фото автора