Продовжується впровадження «постфукусімських» заходів безпеки

Згідно із «постфукусімськими» заходами  підвищення безпеки, на Хмельницьку АЕС доставлено чотири мобільні дизель-генераторні станції. 1-2 серпня персонал атомної станції, який входить до складу аварійних груп і бригад, знайомився із новою технікою. Для представників основних цехів та підроз­ділів ХАЕС, які експлуатуватимуть дизель-генератори, фахівці компанії-виробника «Далгакиран компресор Україна» проводили теоретичні навчання та на практиці демонстрували можливості обладнання.

- Використання цього обладнання передбачено на випадок аварійної ситуації - повного знеструмлення АЕС, - розповідає керівник управління з питань аварійної готовності та реагування Сергій Дубина.

За словами керівника проекту Олександра Попова, установка універсальна і мобільна, показники якості напруги та частоти на найвищому рівні. Мобільні дизель-генераторні станції пройшли відповідні випробування у всіх режимах роботи, зокрема і наборі навантаження в один крок, що свідчить про надійність та стійкість обладнання.

Чотири дизель-генераторні станції по 550 кВА можна використовувати як окремо, так разом. В разі необхідності є можливість синхронізувати всі чотири генератори разом.

«Такий дизель-генератор може працювати у автономному режимі, як незалежне джерело живлення; в автоматичному, підключеному до мережі та в режимі синхронізації, підвищуючи загальну потужність на певне навантаження»,- додає проектувальник.

Згідно із проектним рішенням, працівники Хмельницької АЕС, які пройшли відповідне навчання, розроблять інструкцію із використання мобільних дизель-генераторних станцій та в подальшому навчатимуть персонал аварійних груп і бригад.

Реалізація таких заходів дасть змогу привести рівень безпеки українських атомних блоків у від­повідність до міжнародних вимог.

 Фото Олени Веселової