«Республiка Буковель»
Так величає перлину Карпат бізнесмен і фактичний господар цієї місцини Олександр Шевченко, з яким групі хмельничан, що відпочивали тут, вдалось поспілкуватись і взнати про плани на майбутнє. Принаймні цей регіон розвиватиметься і надалі надшвидкими темпами, бо є затребуваність у тих послугах, які Буковель спроможний надати не лише взимку, але й літньої пори.
Останній раз на схилах Буковелю наша родина каталась 2014 року. Задоволення не з дешевих, але емоції, отримані від дійства, варті тих грошей. Бідкаючись, що день катання на той час коштував гривень вісімсот, почув від одного дідка фразу, що це оплата не за день, а як мінімум за рік, бо коли буде наступний раз, передбачити важко. Напевно з такою думкою треба погодитись – не щодня людина вибирається у гори, чи на море, не кажучи про подорож за кордон…
Ціни у Буковелі справді кусаються – з’їхав на найдовшому в Україні тролеї за сто секунд і віддав чотириста гривень, покидав кулі у боулінг – триста, поснідав без фанатизму – півтисячі і таке все інше. Кажуть, за задоволення треба платити.
Щодо задоволення, то від зустрічі з карпатськими краєвидами, прекрасним сервісом, гарною інфраструктурою настрій підбадьорюється, легені надихаються свіжим повітрям, мозок сповнюється ейфорією. Буковель продукує позитивні емоції, розкутість думок, бадьорість.
Схили тих трас, що гірськолижники долають взимку на чималій швидкості, літньої пори виглядають не настільки крутими і далеко не небезпечними. Високе різнотрав’я, стежки, що плетуться вправо-вліво, ручаї…
На час нашого перебування четверту річницю святкував табір відпочинку Артек- Буковель. Близько 350 дітей із різних куточків України та й з-за кордону сплели із стрічок павутинку, що символізує єднання і дружбу. Відбувся концерт, розваги. Діти мешкають у трьох таборах - "Лісовому", "Озерному " та "Гірському".
Найбільшим є табір "Лісовий". Проживання у 3-зірковому готелі. "Озерний" розташовується біля штучного озера площею близько 7 га. Діти живуть у наметах. Харчування - у ресторані, що знаходиться за 50 м від цього наметового містечка.
Табір "Гірський" англомовний на базі п'ятизіркового готелю.
Діти мають можливість займатись мистецтвом, стрільбою з лука та арбалета, долати смугу перешкод, здійснювати похід на полонини, дегустацію сирів, опановувати основи журналістики і режисури, проводити вечірки у басейні, здійснити сходження на Говерлу або гору Хом'як. Крім цього тут проводять кулінарний майстер-клас, вивчають ази хореографії. В числі пам’ятних заходів екскурсія до Яремче із відвідуванням зоопарку, водоспаду Пробій, Печер Довбуша.
Ми мали можливість споглядати за діями дітей, що цього дня брали участь у конкурсі-фестивалі. Це було весело і барвисто.
На території Буковелю багато розважальних центрів із боулінгом, баскетбольними та волейбольними майданчиками, барами. Можна у штучному озері ловити форель і за вашим бажанням насолодитись смаковими якостями цієї риби. Якщо бажаєте трохи екстриму, то до послуг найбільший в Україні всюдихід. З ранку працює витяг на трасу №2, де з гори відкривається надзвичайно гарний краєвид. Тут можна розважитись на ряді атракціонів, скуштувати національні страви тощо.
Відзначимо, що країна Буковель розбудовується і набуває рис європейського курорту. До Буковелю нині прокладені гарні асфальтовані шляхи. Навколишні села і містечка також пропонують гарний сервіс.
Споглядаючи за розвитком цієї невеличкої, але напрочуд гарної території у гірській місцевості, де життя завжди було складним, вимагало великих людських зусиль і ресурсів, приходиш до висновку, що бажання і правильний менеджмент спроможні змінювати нашу дійсність на краще. Хочеться, щоб уся Україна набула статусу «Республіки Буковель» – а саме затребуваної, позитивної до людини землі.
Віктор Гусаров
Фото автора