Соціальна сфера залишиться пріоритетною

Під час проведення громадських слухань з приводу добудови  3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС жителі області, розуміючи важливість для держави отримання додаткових енергоресурсів, в цілому підтримали спорудження Х\3-Х\4. Серед застережень і умов підтримки проекту була умова виділення коштів на будівництво об'єктів соціального призначення в зоні спостереження в обсязі до 10% від суми, що інвестується в спорудження ядерних установок.

У вересні 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції», згідно з яким замовник спрямовує на спорудження об'єктів соціального призначення кошти в обсязі 100 мі­ль­йонів гривень, тобто тільки 0,27% від вартості будівництва. Звичайно, подібна ситуація викликала реакцію в громаді і нині широко обговорюється на різних рівнях, викликає неабияке занепокоєння. Зокрема нещодавно на пленарному засіданні тринадцятої сесії Хмельницької обласної ради обранці одноголосно підтримали депутатський запит Віталія Олуйка до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з приводу виділення коштів на спорудження об'єктів соціального призначення на території зони спостереження. На позиції збіль­шення відрахувань стоїть і голова облдерж­адмі­ністрації Василь Ядуха. Керівництво НАЕК «Енер­гоатом», Хмельницької АЕС також виступають за те, щоб довіра громади базувалась на тих домовленостях, які проголошувались під час громадських слухань.

 Головний інженер Хмельницької АЕС, депутат Нетішинської мі­ської  ради Віктор Макеєв (на знімку) пояснює, що прецедент отримання певних відсотків кошт при спорудженні енергооб’єктів вже є. Зокрема під час будівництва  Ташликської ГАЕС вийшли на 10-відсотковий показник щодо соціальних об’єктів зони спостереження. «Багато хто бачив по телевізору момент закладання першої цеглини у майбутній завод по фабрикації ядерного палива. В ТЕО цього підприємства також не закладались відсотки на соціальні потреби регіону. Однак у інтерв’ю Прем'єр-Міністр України М. Азаров запевнив, що соціальну частину програми держава буде виконувати у повному об'ємі.

У мене на даний момент немає документів, які б підтверджували мої переконання, що соціальна частина буде дотримана згідно з домовленостями. Але нами на рівні керівництва  компанії, очільників області і Міністерства енергетики та вугільної промисловості здійснено ряд зустрічей та знайдено підтримку позиції щодо аргументації  на користь збільшення від­сотків на соціальні потреби зони спостереження. Ми продовжимо роботу у цьому напрямку і кінцевий результат на наш погляд буде позитивний», - зазначив В.Ма­кєєв.

 Віктор Павлов