«Срібне сяйво» розлилось по країні
Нетішин дедалі більше заявляє про себе, як про солідний культурний центр не лише на теренах області. Відбулось два фестивалі-конкурси молодих виконавців естрадної пісні «Вернісаж-ЕнергоФест», які заявили про себе чудовою організацією, великою кількістю юних обдарувань з різних кінців України.
Підтримка талановитих молодих виконавців, пропаганда сучасної української пісні, популяризація та впровадження новітніх форм музичного естрадного мистецтва, взаємозбагачення культурних традицій регіонів України, утвердження та розвиток українського вокального мистецтва та української мови, формування та підтримка позитивного іміджу атомної енергетики – завдання, що ставить перед собою цей фестиваль, втілюються у життя.
На збіглому тижні нову хвилю позитиву внесено у культурно-мистецьке життя міста і краю започаткуванням відкритого фестивалю-конкурсу «Срібне сяйво». Ініціаторами цього дійства виступили Інститут соціорозвитку, Національна хореографічна спілка, Українське ядерне товариство, Хмельницька АЕС, виконком Нетішинської міської Ради та відділ культури міськвиконкому, асоціація міст-супутників 30-кілометрової зони АЕС, громадський рух «Рідна країна» та інші, аби піднести виконавський рівень юних обдарувань, наблизити мистецтво до проблем і викликів часу, збагатити знаннями про життя і працю атомників.
Близько п’ятсот учасників з п’яти областей України прийняв Нетішин під час фестивалю. Насамперед юні митці мали можливість здійснити екскурсії у міський музей та галерею Арт-Пласт, побували на оглядовому майданчику Хмельницької АЕС, оглянувши величний промисловий комплекс електростанції. Враження від побаченого і організації заходу не лише позитивні, але такі, що спонукають до подальших контактів.
Сам фестиваль-конкурс проходив у чотирьох залах Палацу культури та Школи мистецтв і галереї Арт-Пласт. Сімнадцять досвідчених і знаних фахівців, обтяжених званнями та досвідом роботи із творчою молоддю, оцінювали майстерність конкурсантів. До складу журі увійшли заслужені працівники культури України, заслужені діячі мистецтв України, художники-дизайнери, сценографи на чолі з головою журі, артисткою Національної телерадіокомпанії України, заслуженою артисткою України Ольгою Нищотою. Це було не просте завдання. Треба бачити радість і гордість тих, хто став переможцем у тій чи іншій номінації. Перерахувати усіх надзвичайно складно, обмежимось лише найкращими, серед яких багато вихованців м. Нетішина.
Отже, перші місця та спеціальні премії вибороли. Серед інструменталістів-клавішників Юлія Борінова з м. Нетішин. Спеціальним призом відзначений Дмитро Чорний з Кам’янця-Подільського.
Серед струнників у різних категоріях спецпризами відзначені Софія Зульфікар та Ельвіра Правденюк (обоє з м. Хмельницький), Юрій Войтко з нашого міста.
І у категорії духові інструменти призи отримали нетішинці Максим Андрющенко та Олександр Герасимчук.
Хореографічне мистецтво також підкорилось вихованцям нашого міста. Відзначено зразковий ансамбль бального танцю « Шарм» у категоріях «А» та «С».
Крім цього переможцями стали Ліза Венгер, Маргарита Заграй і студія бального танцю «Пінна – балет» з Хмельницького; хореографічний колектив «Радість» Полонського РБК; зразковий ансамбль танцю «Яворочок» і зразковий ансамбль танцю «Забава» Чорноострівського РБК.
Серед вокалістів також точилась неабияка боротьба, адже оцінювався ансамблевий спів, солісти, народний та естрадний вокал.
Дует у складі Тараса Кучура та Анастасії Напцок, Вікторія Медлярська, Назар Новак, Марина Коваленко, Артем Хвостов, Юлія Крупене, Сергій Лесик, Анастасія Савчук, Надія Гусарова, ансамбль вокальної студії «Камелія» надзвичайно потужно представили місто Нетішин.
Спецпризи отримали кияни Назар Железко та Максим Зубчук, народний ансамбль народної музики «Перевесло» з Ківерець на Волині, дует «Поляночка» та зведений хор Судилківської ОТГ, вокальний ансамбль «Кампанела» з м. Славута.
У напрямку «Образотворче мистецтво» відзначились нетішинки Софія Хоружа, Тамара Порада, Вероніка Мукосій та Катерина Ковбель з Ізяславської ДМШ.
Відзначимо, що другі місця вибороли солістка народного ансамблю студії сучасної естрадної пісні «Синевір» Кароліна Каращенко, зразкова хореографічна студія» Серпантин» (категорія «А» і «В») та інші.
Переможці отримали призи, дипломанти – грамоти фестивалю-конкурсу. Кожен отримав позитивний заряд енергії і бажання знову продемонструвати свої сили під час чергового творчого змагання.
Після вручення відзнак відбувся короткий концерт кращих колективів і виконавців.
Ініціатор проведення масштабного творчого заходу уродженка нашого краю, заслужений працівник культури України, голова правління ГО «ІСКРа» Галина Фурманчук зазначила: «У 2002-2005 роках я працювала начальником управління культури виконавчого комітету Нетішинської міської ради, а тому добре знаю, що місто атомників має величезний культурний потенціал, гарну матеріально-технічну базу та професійні колективи, ось і виникла думка про організацію творчого конкурсу такого масштабу саме тут, і я не помилилась у виборі».
Всі працювали злагоджено та професійно, – підтвердила думку колеги співорганізатор «Срібного сяйва», директор КЗ «Палац культури міста Нетішина» Світлана Кириленко.
Віктор Гусаров
Фото автора