Стежками Алтаю
Приємно спілкуватись з людьми, яким притаманний творчий неспокій. Принаймні їх немало серед працівників ХАЕС. Для читачів нашої газети добре відоме прізвище інженера-фізика цеху дезактивації та переробки радіоактивних відходів Сергія Ремнякова. Він є дипломантом всеукраїнських та міжнародних виставок фотоаматорів. До визнання у царині фотомистецтва довелося йти не один рік. Захоплення фотографією прийшло ще в дитинстві: на день народження подарували фотокамеру «Зеніт». На перших знімках було зафіксовано краєвиди рідного Томська, тамтешніх мешканців.
Останніми роками свою відпустку Сергій Ремняков присвячує відвідинам малої батьківщини. У Томську мешкає його мама Галина Петрівна. Вирушаючи у поїздку, він неодмінно бере з собою фотоапарат.
- Будеш у рідних краях, заїжджай в гості. Я тобі покажу Алтай, - одного разу запропонував давній друг Андрій Шептухін.
До міста Бійськ Сергій дістався потягом. А потім друзі вдалися до численних мандрівок. Зокрема насолодились риболовлею харіуса. На швидкоплинній річці Катунь ловлять дещо специфічно: занурюють у воду півдесятка гачків на жилці з наживкою за відсутності поплавка. Клювання риби на течії можна визначити за вібрацією вудлища.
- Мені довелось бувати у різних місцях Сибіру, - розповідає Сергій Ремняков,- але я погоджуюсь з тим, що Гірський Алтай – справжня перлина Сибіру. Доводилось чути, що європейські туристи порівнюють це місце з Швейцарією. Алтайські гори багато в чому схожі на Альпи, але мають і низку відмінностей. У красі цих гір присутній особливий сибірський колорит. Тут надзвичайно красиві пейзажі. Коли ж ближче стикаєшся з їх геологічними особливостями, розумієш велику небезпеку, яку несуть прямі скелі чи ділянки річок з крутими віражами.
Тайга Сергію Ремнякову не в диковинку, бо поруч з нею пройшло дитинство та юність. Але на Алтаї підмітив, що край має чимало особливостей не лише в розмаїтті рослинності, тваринного світу, а й у рельєфі. Саме на Алтаї знаходиться найвища гора Сибіру – Білуха. Не дивлячись на те, що підкорення Евересту набагато складніше – сходження на Білуху так само вважається особливим досягненням у альпіністів. Тому щороку на штурм омріяної гори вирушають група за групою. Алтай за багато років обріс безліччю міфів і легенд. Принаймні місцеві жителі стверджують, що людина, якій відкриється вигляд на Білуху, може сміливо загадувати бажання, і воно обов’язково збудеться.
Подорож друзів по Гірському Алтаю розпочалась з села Усть-Муки. Тут розміщено численні туристичні бази і звідси починаються різні туристичні маршрути. Сергій з Андрієм вибрали власний маршрут. Коли відкривався цікавий краєвид – Сергій натискав на затвор фотокамери. У поле зору об’єктиву потрапляли і цікаві архітектурні ансамблі, створені підприємливими людьми для приваблення туристів.
Про те, що на березі швидкоплинної річки Катунь не можна ловити гав Сергій Ремняков згадав тоді, коли після вибору вдалого ракурсу послизнувся і полетів з фотоапаратом у воду. На щастя «електронний помічник» залишився в руках.
- Спочатку подумав, що це останній день мого фотоапарата «Canon», - розповідає Сергій, - пожалів, що не зможу зробити цікавих знімків неповторного краю. Згодом провів процедуру сушіння його на сонці. І фотоапарат запрацював!
Бувалі люди кажуть, що Сергію поталанило, бо після такого «екстриму», зазвичай, техніка стає несправною. Можливо, невеликий секрет криється у складі гірської води – вона має мінімальний вміст солей та важких металів.
У Гірському Алтаї не тільки неповторною є природа, а й звірина. Під час одного з переходів Сергій помітив бурундука, який ласував на траві зернятками. Тварина близько підпустила до себе фотографа і позувала, пережовуючи свою знахідку.
Творчий доробок Сергія Ремнякова сформовано не тільки з фотознімків краєвидів Сибіру. Він часто навідується до старовинних храмів. Саме ця тематика кілька років тому була презентована у Нетішині. Його фотороботи були представлені також у Острозі, Луцьку, інших містах країни. Як певний підсумок творчої діяльності два роки тому у світ вийшов збірник поезій Сергія «Поэтический фотоальбом», проілюстрований цікавими авторськими фотознімками. На черзі презентація Алтаю.
Олександр Шустерук