Триває відновлення турбогенератора
Згідно із графіком пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС 14 серпня 2019 року проводилося випробування генератора перед включенням в роботу за тематикою «Дослід короткого замикання та дослід холостого ходу». За словами заступника головного інженера з електрообладнання, систем контролю та управління ХАЕС Олександра Копійка, у ході операцій виконання досліду короткого замикання відбулось пошкодження генератора, рівень якого було виявлено під час огляду спеціальною комісією. За результатами попередньої дефектації було прийнято відповідне рішення. Суть його полягає в тім, що виконання робіт на штатному генераторі першого енергоблока займе більше часу, ніж модернізація та ремонт на резервному статорі генератора, який після переведення в процес модернізації за технологією фірми ALSTOM, перебуває на території проммайданчика Хмельницької АЕС з 2010 року. Зараз на ньому проведено демонтаж обмотки, ведуться роботи на нажимних плитах, системі охолодження стрижнів. Після закінчення модерні-заційних робіт буде виконане вкладання обмотки. Також було виявлено пошкодження на роторі. Це вимагає проведення його очищення і виконання ряду робіт для відновлення працездатності.
На початку цього тижня відбулася відеоконференція під головуванням президента ДП «НАЕК»Енергоатом» Юрія Недашковського, де були озвучені стратегічні напрями щодо усунення технічних недоліків та включення в мережу першого енергоблока. Пріоритетними названі роботи, які пов’язані з модернізацією резервного статора та використанням ротора, який зараз знаходиться на Рівненській АЕС. Він, до речі, до 2018 року працював на ХАЕС в складі енергоблока №2 і переданий на модернізацію за технологією ALSTOM.
Наразі спеціалістами Хмельницької АЕС розроблені графіки проведення основних робіт під час ремонту турбогенератора, спеціалістами ВП АРС, які будуть виконувати модернізаційні роботи на статорі, розробляються деталізовані графіки виконання робіт Щоденно під керівництвом головного інженера ХАЕС проводяться наради з керівниками і спеціалістами, які відповідають за ремонт визначеного обладнання. За попередніми підрахунками, повне відновлення працездатності турбогенератора триватиме більше трьох місяців.
Наш кор.
Фото Олександра Шустерука