Острозька академія — єдиний український виш, який потрапив у книгу рекордів Гіннеса

Національний університет «Острозька академія» отримав офіційний лист від адміністрації Книги рекордів Гіннеса, який підтверджує здобуття номінації «Найдовший марафон читання».

Нагадаємо, що починаючи із 27 лютого, студенти та викладачі безперервно читали вірші Тараса Шевченка. Цей унікальний захід був приурочений 200-річчю з Дня народження Великого Кобзаря та пам`яті жертв протистоянь в Україні. Відтак за 456 годин, зафіксованих на хронометрі, близько трьох тисяч учасників перечитали «Кобзар» 45 разів, а це - 11 250 творів. Також на вимогу Книги рекордів Гіннеса у залі проведення акції цілодобово вівся відеозапис з онлайн-трансляцією на офіційному сайті Острозької академії, працювали фотографи. Пряма трансляція марафону читання творів Тараса Шевченка зазнала 18 хакерських атак. Спостерігали за перебігом дійства 228 свідків, а координували  акцію 114 стюардів. За період марафону учасники випили 1200 літрів кави та чаю і 1000 літрів води.

За словами фахівця відділу міжнародного співробітництва Острозької академії Сергія Галецького, після проведення акції потрібно було усе оформити документально, а це фото-, відеоматеріали на жорстких дисках і 15 кілограмів друкованого тексту українською і англійською мовами. Перевірка документів адміністрацією Книги рекордів Гіннеса зайняла близько трьох місяців. До речі, враховуючи теперішню ситуацію в Україні, жорсткі диски перевіряли навіть британські спецслужби. Утім, попри усе, Острозькій академії вдалося стати першим вищим навчальним закладом України, який увійшов у Книгу рекордів Гіннеса.

«Ми сказали: ми це зможемо!  І ми це зробили! Це наше спільне досягнення, яке вкотре довело, що ми можемо пишатися нашими креативними, згуртованими і дружними студентами. Уперше нашого Кобзаря вшанували на світовому рівні. У контексті подій сьогодення його творчість особливо актуальна, адже далекоглядність і пророчі слова Шевченка просто вражають», - поділився враженнями ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Олексій Костюченко

Фото Олександра Шустерука