Запальна «Активна зона»

У вихідні Нетішин в особі Організації молоді станційної профспілки приймав учасників і гостей форуму «Активна зона», організованого Радою організації молоді ППО ДП НАЕК «Енергоатому».  Захід видався напрочуд насиченим, емоційним, велелюдним, пізнавальним і запальним. І хоч «Активна зона» набагато молодша від литовського фестивалю «Диснай», який триває уже чверть століття, за своєю організацією, змістом і формою, нітрохи йому не уступає.

Наш нинішній форум десятий за ліком, його формат не раз зазнавав змін, але мета залишалася сталою - об’єднати молодь атомної галузі різних країн заради реалізації своїх проектів наукового, соці­ального, культурного напрямків, професійного зростання. Час показав, що всі форми роботи себе виправдали і надалі розвиватимуться. За роки роботи Рада молоді зуміла довести, що і «КВН», і конкурси професійної майстерності (вперше пройшов у 2002 році), і огляди-конкурси молодіжних організацій, музичні фестивалі тощо сприяють згуртуванню, неформальному спілкуванню, допомагають глибше пізнати один одного, свою професію і, зрештою, свою історію. Постійна участь в останні роки молодих атомників України у «Диснаї» ще більше надихнула на пошук нових ідей для своєї роботи.

Цьогоріч «Активну зону», яка зазвичай проходила в зимову пору, перенесли на літо. Таке рішення автоматично зняло проблему забезпечення житлом учасників і гостей фестивалю – на час форуму розбили наметове містечко на березі водосховища. Всі організаційно-технічні моменти з цим пов’язані переймали у керівників байкерів, дитячого табору відпочинку, котрі мають вже хороший досвід і радо поділилися ним. Організатори форуму знайшли підтримку і розуміння у голови профспілки ХАЕС, керівництва цеху господарського забезпечення, транспортного цеху. Було залучено багато сил, але ніхто з молоді не відмовлявся від роботи і радо пропонував свою допомогу. Добрих слів тут заслуговують Катерина Клєпова, Тетяна Оверчук, Євген Круглов, Юрій Яремчук, Олена Новік, Максим Мікушинський, Юлія Матвієнко, Микола Жебель.

«Активна зона» зібрала близько сотні учасників з числа молодих працівників вітчизняних АЕС, дирек­ції «Енергоатому», його відокремлених підрозділів – «Атоменерго», «Атомремонтсервіс», Аварійно-технічного центру, зведеної команди персоналу ЧАЕС і жителів Славутича, команди СхідГЗК з м.Жовті Води. Делегація Росенергоатому  об’єднала представників шести атомних електростанцій Росії. Була також            команда з Обнінська, в якості гостей – представники Ігна­лінсько­ї АЕС (Литва), збірна міст України з числа молодих людей, котрі підтримують молодіжний рух атомників і небайдужі до того, чим живе галузь.

Перший день форуму був, так би мовити, офіційним: засідали комісії Ради організації молоді, сама Рада, а також координаційна Рада «атомної» молоді України, Росії, Литви, на яких обговорено насущні питання сьогодення і плани на майбутнє. А вже у День Незалежності України та наступну за ним неділю молодь влаштувала запальне свято. Семінар-тренінг для зміцнення зв’язків молоді трьох країн вилився у ліквідацію радіаційної аварії. Звичайно ж, умовної, а ліквідовували її негативні наслідки команди в напів»КВН»івському стилі – з гумором та дотепними витівками на всіх етапах. Керівництво тренінгом взяли на себе досвідчені модератори Олексій Уща­повський і Віктор Ройко. На етапі перевірки профспілкових знань ця функція перейшла на голову профкому ХАЕС Михайла Гука, заступ­ника головного інженера з експлуатації Олександра Клєпова, голову Ради організації молоді «Енергоатому» Олександра Хомича. Етапом, на якому команди повинні були з підручних засобів звести протирадіаційне укриття, опікувалися інструктори навчально-тренувального центру Олексій Синюта, Володимир Зелінський, Вікторія Васильєва.

Винахідливості учасників, здавалося, не було меж, їх фантазія вражала. Не тільки схованку будували, де можна біду перебути, а й рятували потерпілих, надаючи їм першу медичну допомогу. Щоб виглядав цей процес більш правдоподібним, використовували манекен, задіяний у навчальному процесі в НТЦ. Одним словом, послідовність дій була витримана, професіоналізм також високий продемонстрували. Просто, все це учасники зуміли здобрити вишуканими жартами, зробивши з рятувальної операції дивовижне шоу. На завершення, в такому ж гумористичному стилі, команди організували чудовий гала-концерт.

За словами Олександра Хомича, новий формат форуму видався вдалим, а його позитивні результати перевершили всі очікування. Молодь готова далі плідно трудитися, як на об’єк­тах, так і над удосконаленням своєї молодіжної політики у позавиробничій сфері. Сил, снаги та ідей їй не позичати.

Ольга Сокол