З поглядом на Польщу

На Хмельницькій АЕС відбулася нарада з фахівцями в галузі інвестиційної діяльності, представниками фірми Polenergia/KULCZYK Investments (Польща) з питань реалізації проекту видачі енергетичної потужності другого енергоблока  в енергосистему Європи. Було розглянуто технічні аспекти забезпечення безпечної та надійної роботи Хмельницької АЕС при відокремленні енергоблока №2 ХАЕС на роботу в енергосистемі країн Європейського Союзу в складі «Бурштинського острова».

 За словами заступника директора з виробництва, директора департаменту експлуатації ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, передбачається відновлення та модерні­зація ЛЕП Нетішин-Жешув, яка була споруджена в кінці вісімдесятих років. Створена робоча група, що займається розлядом технічних можливостей реалізації проекту, його фінансування. У польської сторони є велике зацікавлення у позитивному вирішенні всіх намічених заходів.

Експорт електроенергії на європейський  енергоринок – це реальний крок до вступу України до Європейського Союзу,- зауважив заступник директора з виробництва-директор департаменту експлуатації ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

У роботі наради взяли участь керівники підрозділів електроцеху, служби головного технолога, цеху теплової автоматики та вимірювань Хмельницької АЕС.

Довідка. Polenergia International S.ar.l. є частиною Kulczyk Invest­ments, міжнародної інвестиційної групи, яка спеціалізується на ініціюванні та здійсненні операцій на новостворених світових ринках, а також на реструктуризації та створенні гудвіла портфельних товариств. Найважливіші для Групи сектори це: енергетика, нафта і газ, мінеральні ресурси, а також інфраструктура і нерухомість. Kulczyk Investments створює першу поль­ську приватну енергетичну групу регіонального масштабу. Є найбільшим польським інвестором у Африці. Фірма із місцезнаходженням у Люксембурзі має свої представництва у Варшаві, Лондоні, Києві та Дубаї.