Сноуден розповів, як викрав дані у ЦРУ

За даними розслідування, завантаження проводилося автоматично протягом робочого дня і мало бути легко помічено й припинено.

Екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, що передав журналістам тисячі секретних документів американських спецслужб, завантажив їх за допомогою найпростіших загальнодоступних програм, повідомляє газета New York Times.

"Співробітники розвідки, що розслідують, як Сноуден отримав доступ до величезних сховищ найбільш секретних документів, встановили, що він використовував недороге і широкодоступне програмне забезпечення", - йдеться в матеріалі.

За даними розслідування, завантаження проводилося автоматично протягом робочого дня і мало бути легко помічено й припинено.

"Це відкриття неймовірне, тому що місія Агентства національної безпеки (документи якого оприлюднив Сноуден) включає захист країни від найбільш витончених кібератак, в тому числі з боку Росії і Китаю", - зазначає видання.

Розслідування також з'ясувало, що щонайменше одного разу Сноудену довелося пояснювати колегам з приводу своїх дій, але він знайшов вихід з цієї ситуації, заявивши, що як системний адміністратор відповідає за обслуговування мережі і при проведенні певних робіт перезберігає дані на інший сервер, пише Дзеркало тижня