«Трудова школа»: 10-й навчальний семінар

У Нетішині в рамках проекту «Трудова школа» відбувся 10 навчальний семінар, організований Атомпрофспілкою України для первинних профспілкових організацій.

Цього разу аудиторією «Трудової школи» став молодіжний проф­актив Хмельницької АЕС та медико-санітарної частини № 4 м. Нетішина. Упродовж двох вихідних днів (субота-неділя) Юрій Буздуган та Олена Скоморощенко, керівники Інституту соціального партнерства в Україні, розповідали слухачам Школи про історію профспілкового руху, завдання і місце профспілок у соціально-економічних перетвореннях.

За словами заступника Голови Атомпрофспілки Павла Пруднікова, який брав участь у заході, семінар відбувався не випадково у вихідні дні, «це дало можливість відсікти тих, хто прийшов би на таке навчання «за рознарядкою». Тому прийшли справді зацікавлені. У перший день усього було близько 20 осіб. У неділю підтягнулися зацікавлені позитивними відгуками учасників першого дня навчального семінару».

Павло Прудніков повідомив, що є домовленість з головою профспілкового комітету ВП ХАЕС  Михайлом Гуком про проведення ще одного, спільного, семінару для «дорослого» профактиву та представників адміністрації підприємства. Планується, що семінар буде проведено на базі Навчально-тренувального центру ВП ХАЕС у грудні цього року.

«Проект Атомпрофспілки «Трудова школа» має абсолютно практичне значення,  – зазначив Павло Прудніков, - сформувати усередині профкомів активних людей, які би займалися пропагандою профспілкової ідеології, цінностей робітничого руху. З єдиною метою – консолідувати навколо профкомів трудовий колектив і подолати деяку віддаленість профкомів від пересічних членів профспілки».

Важливим на навчальному семінарі було й те, що учасники не просто отримували теоретичні знання, а й відповіді на чисельні запитання, важливим також був безпосередній обмін інформацією, спілкування.

Довідково. Проект «Трудова школа» уперше було реалізовано 2010 року у Києві. Враховуючи ефективність проведеного навчання, на Пленумі Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України було прийнято рішення про охоплення навчанням усіх підприємств, що входять у зону впливу Атомпрофспілки, передусім проведення його для профспілкових первинок, в яких часто-густо спостерігається брак інформації про шляхи підвищення ефективності профспілкової діяльності. З минулого року «Трудова школа» перетворилася на систематичне навчання, організоване Атомпрофспілкою.