Освіта впевнено стає важливим фактором забезпечення національних інтересів держави, зміцнення її авторитету на міжнародній арені.

Саме вчитель допомагає дитині стати успішною в житті. Для Майї Олексіївни Федорчук, соціального педагога і вчительки російської мови та зарубіжної літератури працювати в школі – це поклик душі і серця.

В мальовничому селі Клепачі, що на Славутчині, ставала вона на крило. Там закінчила восьмирічку, згодом Ганнопі­льську середню школу, тоді вступила до Ізяславського педкласу і стала вихователем дитсадка. Робота вихователя була до вподоби. Працювала Майя Олексіївна у с.Ногачівка Славутського району. Однак покликанням стала школа. По закінченні Кам’янець-Подільського педінституту ім.В.П.Затонського починає вона вчительську діяльність у рідних Клепачах на посаді вчителя російської мови і літератури. 1995 року переїжджає з сім’єю в Нетішин. Спочатку працювала у дитсадку № 2, а потім Майя Олексіївна переходить у ЗОШ № 2, де одинадцять років викладає росі­йську мову і зарубіжну літературу.

З осені 2007-го Федорчук продовжує педагогічну діяльність у ЗОШ № 4. На неї поклали обов’язки соціального педагога. Коло обов’язків значно збільшилося, однак вона успішно справляється з поставленими завданнями. Має фахову вищу освіту, виявляє високий рівень професіоналізму, ініціативу, досконало володіє ефективними формами і методами орга­ні­зації навчально-виховного процесу, уроки проводить на хорошому методичному рівні, застосовує форми та методи роботи, які сприяють творчому розвитку учня. Добре володіє мовою, вміє логічно, послідовно, переконливо викладати програмовий матеріал. Розвиваючи мовленеві здібності учнів, спостережливість, інтуїцію, пам’ять, Майя Олексіївна використовує нетрадиційні форми та методи роботи, мета яких – збагатити словниковий запас учнів, допомогти їм в оволодінні нормами літературної мови. А перша категорія та різні відзнаки підтверджують якість її праці.

1 травня у Майї Олексіївни День народження. Побажаємо їй многая літа, здоров’я і сімейного затишку.

Петро Шелепало,

відмінник освіти України