Запрошення до участі у нарадах щодо планування робіт з Екологічної оцінки «Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України»

Відповідно до «Заяви про наміри щодо зведеної програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України» («Заява про наміри»), оприлюдненої 8 жовтня 2010 р., та виходячи з положень «Концепції підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2005 р.  №515-р, Державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (ДП НАЕК «Енергоатом») була складена та погоджена з Державним комітетом ядерної та радіаційної безпеки України «Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків АЕС України» (КЗПБ), реалізація якої планується за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) та Комісії Європейського Співтовариства (КЄС).

КЗПБ має на  меті подальше підвищення рівня безпеки всіх 15 діючих енергоблоків Запорізької, Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС в період до 2017 року і не стосується спору­дження нових чи розширення існуючих АЕС.

Згідно з «Заявою про наміри» на замовлення ДП НАЕК «Енергоатом» за підтримки ЄБРР компанія «POYRY» розпочала роботи з Екологічної оцінки КЗПБ, яка здійснюватиметься відповідно до законодавства України, вимог ЄБРР та міжнародних рекомендацій, зокрема Протоколу ЄЕК ООН щодо стратегічної екологічної оцінки, директивного документу ЄБРР щодо екологічної та соціальної політики, кореспондованих з ними положень ДБН А.2.2-1- 2003 та ін.

З метою подальшого втілення політики прозорості та відкритості рішень у сфері використання ядерної енергії, більш широкого забезпечення участі громадян та їх об'єднань у формуванні цієї політики та обговоренні питань, пов'язаних з підвищенням безпеки діючих енергоблоків АЕС, компанія «POYRY» та ДП НАЕК «Енергоатом» розпочинають відповідні консультації з громадськістю.

На початковій фазі цих консультацій, з метою найширшого залучення громадськості до Екологічної оцінки КЗПБ з самого початку цієї діяльності, для представників громадських організацій та ЗМІ і окремих зацікавлених громадян буде проведений цикл нарад щодо планування робіт з Екологічної оцінки. Наради відбуватимуться за участю адміністрації існуючих АЕС, експертів компанії «POYRY» та фахівців ДП НАЕК 13 травня 2011 року  у м. Нетішин, Хмельницької обл. о 10.00 за адресою: вул. Лісова, 6, Інформцентр ХАЕС.

Запрошуємо всіх зацікавлених громадян, представників громадських організацій та ЗМІ взяти участь у цих нарадах, висловити на них свої погляди, надати коментарі або пропозиції щодо Екологічної оцінки КЗПБ або надіслати їх в електронному вигляді на адресу: sup.public@gmail.com до 20 травня.

Всі отримані коментарі та пропозиції будуть взяті до уваги під час Екологічної оцінки КЗПБ.

За будь-якою додатковою інформацією просимо звертатися за допомогою електронної пошти за вищевказаною адресою або за телефоном (044) 201-09-08 до контактних осіб -  О.О.Кочугов , В. Б.Бойко.