Кожна  людина  має  побачити  перспективи  розвитку  соціальної  інфраструктури  населених  пунктів  зони спостереження  при  добудові  третього  та  четвертого  енергоблоків  Хмельницької  АЕС

На цьому голова облдерж­адміністрації Василь Ядуха наголосив під час засідання робочої групи щодо організації проведення в області громадських слухань стосовно добудови двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції, що відбулося під його головуванням. У засіданні взяли участь генеральний директор ВП « Хмельницька АЕС» Микола Панащенко, голови райдержадміністрацій, ра­йонних та міських рад, які входять у зону спостереження, керівники структурних підрозділів облдерж­адміністрації. 

Керівник електростанції доповів про обґрунтування, технічні рішення та забезпечення радіаційної безпеки при добудові третього та четвертого ядерних реакторів. За його словами, енергоблоки оснащені додатковою системою безпеки, яка дає можливість протистояти тяжким аваріям, в тому числі з повною втратою енергозабезпечення. Ядер­ний реактор, зазначив Микола­ Сергійович, значно відрізняється від того, що був на станції «Фукусіма», і здатний витримати землетрус силою у 7 балів за шкалою Ріхтера. На нашій території максимально можливий землетрус у 6 балів, і той, за даними фахівців, відбувається раз на 10 тисяч років. Нагадаємо, 11 березня в Японії стався наймогутніший землетрус, який спричинив цунамі у 10 метрів. Розгул стихії став причиною аварії на місцевій АЕС «Фуку­сіма-1». Там вийшла з ладу система охолодження і сталася серія вибухів.

Під час засідання робочої групи голови райдержадміністра­цій, ра­йонних та місь­ких рад, які входять в 30 кілометрову зону Хмельницької АЕС  поінформували про місце та дату проведення громадських слухань щодо добудови енергоблоків.

Аби уникнути поширення неправдивої інформації щодо добудови, Василь Ядуха наголосив на необхідності підготувати інформаці­йну довідку, яка буде доступна і зрозу­міла для населення. На її основі і будуть проводитися слухання. «На першому плані - соціальна сфера та її розвиток у зоні спостереження. Кожна людина має побачити себе в піднесенні свого міста чи села при добудові енергоблоків, - це найголовніше поруч із створенням нових робочих місць, покращенням показників у галузі промисловості», - підкреслив Василь Ядуха.

Крім цього, було вирішено сформувати аналогічні робочі групи під керівництвом голів райдержадмі­ні­страцій, міських голів зони спостереження атомної станції щодо проведення громадських слухань