Фантазії з шовкових ниток від Тетяни Бугуранської

Нетішинка сама опанувала техніку ниткової графіки та навчає цьому своїх вихованців

Мешканка Не­ті­ши­на Тетяна Бу­гу­ран­­ська почала займатися технікою ниткової графіки три роки тому. Каже, що одного разу перемикала телеканали та випадково натрапила на  передачу про виставку дитячих виробів, виконаних у тех­ніці ниткової графіки. Її це одразу зацікавило. От вона й почала блукати все­світньою павутиною у пошуках опису цієї техніки, згодом купувала книги та журнали на цю тему.

“Я почала опановувати техніку ниткової графіки, і мені це припало до душі. Наразі планую зробити виставку, де будуть представлені роботи з пошиву одягу та ниткової графіки”, – ділиться пані Тетяна. До слова, Тетяна Василівна працює викладачем відділу дизайну одягу в Нетішинській міській художній школі. Додатково навчає дітей мистецтву створення картин за допомогою ниткової графіки.

Ідеї малюнків Тетяна Бугуранська черпає звідусіль: зі своїх фантазій, з дитячих книжечок, іноді донька малює свої ідеї. А іноді майстриня збільшує вподобаний маленький ескіз. Проте завжди дотримується композиції виробу: підбір кольорової гами, послідовність виконання, поєднання різних елементів тощо.

“Спочатку треба створити ескіз. Потім підібрати кольори ниток та фон роботи. Далі ескіз прикріпляємо до картону, робимо проколи булавкою. Відстань між проколами варіюється залежно від малюнку, стандарт – 1-2 мм. Тоді починаємо творити. Якщо малюнок великий, краще починати створювати його зсередини”, – ділиться деякими прийомами пані Тетяна.

За її словами, є кілька прийомів виконання основних елементів – овалу, кола та дуги. З них створюються повні елементи. А з одного проколу може виходити одна, дві, три та більше ниток. “Чим більше ниток, тим об’ємніший малюнок. А для його створення варто використовувати тільки шовкові нитки, – каже мисткиня. – І хоча іноді малюнок простий, але може бути дуже цікавий. Все залежить від створеного ескізу. А взагалі краще використовувати великі елементи”.

Тетяна Василівна каже, що на створення робіт йде від однієї години до кількох днів або й тижнів, залежно від складності та величини. Звісно, з нитками важко працювати, бо вони часто плутаються, а коли сильніше потягнеш, то рвуть картон, тоді треба всю роботу переробляти. Вона рекомендує прочитати спеціальну літературу з техніки ниткової графіки. А ще бажано, щоб хтось на практиці показав кілька прийомів створення елементів. З часом, каже вона, рука набивається, і все йде, як по маслу.

Техніку ниткової графіки пані Тетяна спробувала використати для оздоблення одягу. І не прогадала. На звітних виставках художньої школи деякі викладачі з інших міст запитували, як саме вона це робить. Каже, що в Інтернеті їй не доводилося бачити оздоблений за допомогою ниткової графіки одяг. Можливо, вона буде першою, хто це запровадив. Хоча напевне це стверджувати не береться.

Леся Боровець

Фото  автора