25 років слугує здоров’ю нетішинців спорткомплекс ХАЕС

Гучна слава нетішинського спорту народилась не на порож­ньому  місці: вона формувалась у трудових колективах будівельників, підвалини її закладали вчителі місцевих шкіл та професійно-тех­нічного училища №23. Але з початком експлуатації першого енерго­блока Хмельницької АЕС центр підготовки класних спортсменів перемістився в бік атомників. А прислужилась цьому прекрасна спортивна база, надзвичайно талановиті і відповідальні тренерські кадри.

У газеті «Энергостроитель» за 1986 рік читаємо: « У нашому місті чимало спортивних залів та майданчиків, де є можливість займатись фізкультурою та спортом. І ось у розпорядження любителів спорту представлено ще одну споруду – 14 листопада комісія прийняла від будівельників стадіон на 5600 глядачів. Він відповідає усім вимогам, на футбольному полі виконана навіть дренажна система. Для тренувань є запасне поле. У спорткомплекс входять і тенісні корти, волейбольні та городошні майданчики. Ними вже зараз можуть користуватись любителі спорту міста. Але будівництво всього комплексу ще не завершено. До свята 1 Травня  буде завершене будівництво плавального басейну, відчинить двері Палац спорту».

Для більшості нинішніх нетішинців наявність спортивних споруд – органічна складова міського пейзажу. А йому лише 25 років.

Наш співрозмовник, директор  СК «Енергетик» Микола Андрійович Поліщук зазначає, що утримання великого спортивного господарства цілком знаходиться на балансі Хмельницької АЕС. Це великі кошти, складна система підтримання будівель та споруд  у нормальному стані, велика відповідальність за санітарний стан, пожежну безпеку тощо.  Адміністрація станції і спорткомплексу, зокрема, докладає великих зусиль, аби все це господарство  служило працівникам  атомної електростанції, громаді міста з повною віддачею.

Згадаємо, що на спортивній базі ХАЕС проходили грандіозні масові акції, як, приміром, святкування з приводу прийняття у експлуатацію енергоблока №2. На стадіоні зіграно матчі прем’єр-ліги за участю грандів українського футболу. Етапи змагань спартакіади Атомпрофспілки проводяться тут з певною періодичністю. А ще чемпіонати України з фехтування, боксу, боротьби тощо. Двадцять років поспіль у спорткомплексі точаться футзальні змагання на призи газети «Перспектива».

Спорткомплекс Хмельницької АЕС – єдиний у НАЕК «Енерго­атом», що знаходиться на утриманні первинної профспілкової організації атомної станції. В його складі власне СК «Енергетик» (директор  - заслужений працівник фізичної культури та спорту України С.А.Балаян) та комплексна дитячо-юнацька спортивна школа (директор – В.Л.Кравчук).

Головний підхід до роботи – масовість, що переростає у майстерність. На базі спорткомплексу тренується і виступає у вищій лізі гандбольна команда НАЕК «Енергетик», яка «в балансі» має бронзові медалі чемпіонату України. Вона є базовою командою області і гідно захищає Хмельниччину на змаганнях високого рангу. Команди волейболістів, баскетболістів, футболістів спорткомплексу ХАЕС мають гучну славу серед подібних колективів галузі. Легкоатлети, пауерліфтингери, гирьовики, тенісисти, плавці також гідно представляють колекти­в атомників.

Приміром, у цього­річну пере­могу атомників у XVII Все­українській спартакіаді трудівників промислової сфери та транспорту внесли «рукоборці»  Хмельницької АЕС Віктор Абрамович (срібло) та Василь Стельмах (золото). У богатирських іграх цьогоріч відзначився Сергій Козловський. Причому це його друга поспіль перемога. Гарно виступають пауер­ліфтингери Володимир Сміщук, Сергій Дмитрук, Юрій Полі­щук. До класних резу­льтатів їх привів інст­руктор-метод­ист спорткомплексу, май­стер спорту міжнародного класу Аркадій Бухтійч­ук. Прекрасно зарекомендували се­бе такі наставники, як Микола Вагнер, Юрій Тюпкін, Андрій Сло­мінський, Світлана Цимбота.

Гордість міста – комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, - також має 25-річну історію. Та ще яку! Тут виховано десять заслужених майстрів спорту, у п’ять разів більше, ніж серед­ усіх колективів Атом­проф­-спілки. Понад шіст­де­сят спортсменів отрима­ли звання майстра спорту України з таких видів спорту, як фехтування, боротьба самбо і дзюдо, бокс, пауерліфтинг. Нетішин виплекав двох олімпійських чемпіонок – заслужених майстрів спорту Ольгу Жовнір та Галин­у Пундик, учасників Олімпіа­д Дарію Недашковську, Олега Штурба­біна та Дмитра­ Бойка.

Самбісти були першими в місті, хто протоптав доріжку до медалей Європейського та світового гатунку­. Перший заслужений майстер спор­ту Нетішина Руслан Задворний нині сам успішно тренує малечу, готує нову зміну. Серед найтитулованіших самбістів чемпіони світу та призери Європейських змагань Юрій Пилипчук, Іван Васильчук, Дмитро Бабійчук. Двоє останніх цьогоріч вдало виступили на Європейській першості, меморіалі Аслаха­нова у Москві. А вже най­ближчими днями на них чекають двобої з найсиль­нішими атлетами планети на чемпіонаті світу у Мінську.

Пауерліфтинг популярний серед молоді і працівників станції зокрема. У цій дисципліні місто підготувало заслужених майстрів спорту Олену Дмитрук та Тетяну Скрипку, «міжнародників» - Оксану Дмитрук, Олександра Кутчера, Аркадія Бухтійчука, Миколу Олійника. Їм на п’яти наступає група спортсменів, що успішно виступають на престижних змаганнях. Вихованки  Нетішина  Альона Ковальчук, Оксана Михальчук, Лілія Шевчук, Світлана та Тетяна Холшевнік, Оксана Рага тепер в числі фавориток жіночого боксу України.

Відзначимо тренерів, що виводять молоду поросль у майстри. За 25 років тут зросли до звань заслужених тренерів України Геннадій Горохов (самбо), Валерій та Ольга Штурбабіни (фехтування), Сергій Рижук (пауерліфтинг). В числі кращих тренерів Хмельниччини Олександр Краснов (легка атлетика), Василь Мазуров (волейбол), Леонід­  Коробчук, Володимир Возьний, Володимир Моцюк (футбол), Анатолій Олійник (плавання). Внесок усього тренерсько-викладацького складу у справу виховання здорового покоління підтвер­джений у 2011 році  першим місцем КДЮСШ профспілкового комітету ХАЕС серед спортшкіл України.

Попереду нові завдання. Цьогоріч у басейні спорткомплексу здійснено ремонтні роботи. Отже, матеріальна база підтримується на необхідному рівні. А духу змагальності нетішинцям не позичати.

Віктор Гусаров

Фото  Валерія  Валуєва