Вхід

енергетика любові і великої душевності

Чт, 10 Грудня 2009

 

Напевно їй на роду написано стати енергетиком, адже народилась майже під професійне свято, яке вся тодішня неозора країна відзначала (і нині воно неоспорене на теренах Росії та України) у найкоротший день року. Місто Бійськ Алтайського краю назавжди залишилось в серці світлим спомином про нелегке, але щасливе дитинство. Романтика, що нею була просякнута свідомість післявоєнного покоління, покликала дівчину у Томськ, на факультет тепло механіки місцевого політехнічного інституту ім.. Кірова.

Тут зустріла свою долю – чоловіка Володимира Софіюка, народила доньку Ольгу і відтоді її життя переплетене з його устремлінням бути кращим в своїй професії. З 1972 року Тетяна Аркадіївна Софіюк працює на Білібінській атомній електростанції інженером планово-технічного відділу. В принципі робота досить проста: фіксуєш досягнення в роботі обладнання, передбачаєш чого не буде вистачати у найближчий час, розробляєш заходи, що можуть принести економічний ефект, добивається , щоб їх впровадили в життя. Але, як і в колишній справі, без душі зроблена робота не принесе ні ефекту, ні задоволення. На Білібінській АЕС навчилась роботі з людьми, адже вони і є найбільший скарб по життю.

За рік до пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС сім’я Софіюків у Нетішині. Продовжує трудовий шлях в якості старшого інженера  - керівника групи обліку виробничо-технічного відділу. З 1998 р.- провідний інженера групи обліку та економічного аналізу. 2004 року призначена начальником відділу техніко-економічного планування та обліку виробничо-технічної служби. Колеги по роботі і керівництво відзначають, що Тетяна Аркадіївна – висококваліфікований грамотний спеціаліст з високим рівнем фахових технічних знань, здатний виконувати відповідальні та складні роботи, приймати самостійні рішення при виконанні завдання. Підпорядкований їй відділ забезпечує планування та облік фактичних показників роботи станції (відпуск і споживання електроенергії, теплоенергії на власні потреби, КВВП, робочої потужності тощо). Дисциплінована, вимоглива до себе та підлеглого персоналу. Доброзичлива, підтримує дружні, рівні відносини          

Тетяна Аркадіївна брала активну участь у роботі під час введення в експлуатацію пускового комплексу №2.

Очолюваний нею колектив розробив заходи із зниження споживання електричної енергії, що закуплялась ВП ХАЕС для потреб зовнішніх об’єктів. Впровадження заходів дозволило за період з 2005 року зекономити близько 700000 гривень. Також були підготовленні матеріали, що дозволили підтвердити в судовому порядку претензій боржникам ВП ХАЕС на суму 15 мільйонів гривень.

Відтак Тетяна Аркадіївна від­значена Почесними грамотами ВП ХАЕС 1986, 1987 та 1990 років, Почесною Грамотою ДП НАЕК, Облради, знаком Почесний працівник ВП ХАЕС. Найбільша ж від­знака, яку не вручають, а заслуговують стилем житті – повага людей, колег по роботі. І ця відзнака незаперечна.

Віктор Гусаров

На знімку: Т.А.Софіюк (в центрі) в колі колег по роботі

 
ВідмінитиДодати коментар


 

Всі публікації

Достойная полноценная еда всего за десять минут, ТЕПЕРЬ В УКРАИНЕ!!!