Атомпрофспілка добилась результату

Активна конструктивна, наполеглива і неперервна позиція. Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України з розв’язання більш як трирічної пільгової «нервової» проблеми працівників Чорнобильської зони відчуження нарешті завершена переможним кінцем.

Мінсоцполітики України відреагувало на боротьбу Атомпрофспілки за соціальну справедливість конкретним листом, що друкується.

"Міністерство соціальної політики щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 працівників підприємств, установ і організацій зони відчуження повідомляє.

Згідно із статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими та із шкідливими і важкими умовами праці, за Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

Необхідною умовою для зарахування до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових, умовах періоду роботи у зоні відчуження є результати атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах і організаціях, які передбачені у Переліку підприємств, установ і організацій зони відчуження, працівники яких зайняті повний робочий день, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, затвердженому наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 13.03.2012 № 576, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 16.05.2012 № 771/21084.

Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.08. 1992. № 442.

Заступник Міністра — керівник апарату

В. КОЛОМІЄЦЬ

м. Київ, 9 квітня 2013 року. № 3739/0/14-13/13"