Бар’єр подолано!

Вікторія Ткачук 20 травня від­крила міжнародний сезон змаганнями серії IAAF World Challenge в Осаці. На Seiko Golden Grand Prix легкоатлетка фінішувала другою на 400 метрівці з бар’єрами.

55,98 секунди, показані нею в Японії, стали третім результатом у кар’єрі. Швидше вона бігала лише двічі – у олімпійському 2016 році.

А вже 11 червня на змаганнях Meeting National в Colmar (France) нетішинка  здобула 1 місце. І результат 56,34 секунди.

Відтак, не зайве згадати, як вихованка Нетішинської КДЮСШ (тренер Олександр Краснов) під­німалась у еліту легкої атлетики країни.

Першим сезоном, коли Вікторія Ткачук голосно заявила про себе, напевно, можна вважати 2012-й. Спочатку вона стала другою на юніорському чемпіонаті України на дистанції 200 метрів і виграла 400, тоді ще без бар'єрів, з результатом 53,76. Відправившись на юніорський чемпіонат Європи в Барселону, спортсменка виступила не так вдало, ставши восьмою в своєму півфіналі (55,02). Втім, тоді українки зупинилися за крок від п'єдесталу в естафеті 4´400, де Вікторія також бігла.

У наступному році на юніор­ській першості країни вдалося взяти лише бронзу на 400 метрів (54,75) і увійти до складу команди на юніорський ЧЄ. У Риєті, де про­ходила континентальна пер­шість, Вікторія знову виступила невдало, показавши 55,35 і ставши сьомою­ у своєму попередньому забігу.­

2014-й став роком зміни спе­ці­алізації: дівчина почала бігати 400 метрів з бар'єрами. Дебютний сезон у новій дисципліні приніс четверте місце на чемпіонаті України - 58,29. Трохи раніше Вікторія бігла на Меморіалі Зна­м'янських, де фінішувала п'ятою, так і не розмінявши хвилину.

У 2015-му спортсменка продовжила прогресувати у «довгих бар'єрах» і для початку виграла чемпіонат України у своєму віці (до 23 років) з результатом 56,25. Приїхавши на командний чемпіонат Європи у Чебоксари, вона стала другою у гладкому бігу на 400 метрів - 53,46. У Талліні на молодіжному чемпіонаті Європи зупинилася у півфіналі (результат-57,30). Повернувшись додому, виграла дорослий чемпіонат України (56,35) і поїхала на перший у своїй кар'єрі дорослий чемпіонат світу в Пекіні. Там Вікторія вийшла на старт один раз, в попередньому забігу, де була шостою - 57,38.

Олімпійський сезон відкрився встановленням особистого рекорду (55,32) на змаганнях в Луцьку, а продовжився бронзою на чемпіонаті України (55,96) і третім місцем у півфіналі ЧЄ в Амстердамі (56,17). Поїздка на Олімпіаду виявилася не такою провальною, як роком раніше в Пекіні: Ткачук стала третьою у своєму попередньому забігу (56,14) і про­йшла у півфінал, де зайняла останнє, восьме, місце з результатом 56,87.

Післяолімпійське літо 2017 року провела у звичайній манері: золото чемпіонату України з результатом 57,20, кілька міжнародних стартів у Греції, Франції та Польщі і кращий особистий результат сезону, 56,07, показаний спортсменкою у Мінську. Дорога далі вела на чемпіонат світу у Лондон. Там знову все склалося не найкращим чином: 57,05 і виліт на стадії попередніх забігів.

Зиму вона почала з перемоги на чемпіонаті України в приміщеннях в естафеті 4´400.

І ось літо. Нехай воно принесе багато успішних стартів!