← До списку новин

ГОТУЙ ТРУБИ ВЛІТКУ, АБИ ВЗИМКУ БУЛО ТЕПЛО

28.07.2022

ГОТУЙ ТРУБИ ВЛІТКУ, АБИ ВЗИМКУ БУЛО ТЕПЛО

ГОТУЙ ТРУБИ ВЛІТКУ, АБИ ВЗИМКУ БУЛО ТЕПЛО

Про спекотну літню пору кожна українська господиня каже, що ці дні рік годують. А мудрий господар знає, що потрібно цей період максимально використати, аби дім взимку був затишним: і тепло було, і стеля не протікала. У масштабах міста подібними проблемами щорічно переймається комунальне господарство Хмельницької АЕС. Періодично на міських теплових мережах розпочинається своя планово-попереджувальна кампанія, аби взимку кожен нетішинець не відчував дискомфорту та форс-мажорів у вигляді проривів труб, відсутності води та інших благ цивілізації.

Нинішня підготовка міста енергетиків, власне атомної електростанції, до нового опалювального сезону в осінньо-зимовий період - також у розпалі. Як розповів заступник головного інженера із загальностанційних об’єктів Андрій Данилюк, працівники комунального господарства ХАЕС другий рік поспіль виконують власними коштами об’ємні дороговартісні модернізаційні роботи теплової мережі.

- Традиційно розроблюються графіки ремонтних робіт, яких ми намагаємося дотримуватися. Нині виконуємо заміну аварійно найнебезпечнішої ділянки підземного магістрального трубопроводу теплової мережі: уже замінили 220 метрів труби діаметром 600 міліметрів. Для цього використовуються сучасні технології, укладаються попередньо ізольовані труби, застосовуються новітні теплові компенсатори. Наразі монтажні роботи уже виконані, - зазначив Андрій Данилюк.

На час нашої розмови проводилося заповнення тепломережі, аби здійснити гідравлічні випробування. Вони наразі виявилися успішними і місто отримало довгоочікувану гарячу воду. Сама ж тепломережа комісійним рішенням була прийнята в роботу – це основна мета комунальників щороку.

Також виконуються згідно з плановими графіками роботи із ремонту теплових пунктів, у тому числі заміни тепловодопідігрівачів, які відпрацювали свій ресурс і не підлягають подальшій експлуатації. Із сімнадцяти наявних теплопунктів станом на 21 липня приведено до ладу десять.

У рамках підготовки до осінньо-зимового періоду виконуються роботи і на промисловому майданчику Хмельницької АЕС. Завершено ремонт підігрівачів мережевої води на двох енергоблоках, виконується ремонт котлів пускорезервної котельні. Подбали на енергопідприємстві і про запаси паливно-мастильних матеріалів на зиму. Що стосується запасів та якості питної води, то з цим питанням, за словами Андрія Данилюка, теж усе гаразд. Усі наявні свердловини, які експлуатує Хмельницька АЕС, працюють безперебійно. Якість води, яку щоденно вживають нетішинці, має репутацію однієї із найкращих в регіоні. Свою роль тут відіграє глибина артезіанських свердловин, яка подекуди сягає 240 метрів, і функціонування станції знезалізнення води. Остання очищує життєдайну речовину від окисів заліза.

- Ми усі роботи плануємо і проводимо згідно з графіками, тому сподіваюся, що на кінець вересня поточного року мережі комунального господарства Хмельницької АЕС будуть готові до нового опалювального сезону, - підкреслив заступник головного інженера із загальностанційних об’єктів Андрій Данилюк.

Тетяна Степанюк

Коментарі

Завантажуємо коментарі...