Вхід

Китайські енергетики переймають досвід

Сб, 03 Жовтня 2009

ХАЕС днями відвідала делегація представників Корпорації з ядерної енергетики «Цзянсу» Китайської Народної Республіки. Основною метою їх візиту було перейняти досвід спеціалістів ХАЕС у проведенні монтажу та демонтажу блока захисних труб без заповнення басейну мокрого перевантаження водноборним розчином.

- На нашій станції ця технологія запроваджена з 1990 року, - розповідає старший майстер комплексної дільниці з палива та реактора енергоремонтного підприємства Сергій Ламах. - Як показала практика, від технології є значний економічний ефект, який характеризується економією часу та обмежує залучення додаткових трудових ресурсів.

На сьогоднішній день на двох діючих  китайських енергоблоках під час планово-­попереджувальних ремон­тів монтаж та демонта­ж блока захисних труб  здійснюється під водою. А тому китайським спеціаліс­там цікаво озна­йомитись з нашим досвідом.

Візит китайських енергетиків розпочався із вивчення специфіки проведення підготовки ремонтного персоналу ХАЕС у навчально – тренувальному центрі. Також від­булось узгодження основних напрямків навчання китайських спеці­алістів в НТЦ ХАЕС. Для іноземних гостей начальник дільниці з палива та реактора Ігор Костюк, старший майстер Сергій Ламах, провідний інженер групи аналізу та планування дозових навантажень цеху  радіа­ційної безпеки Олексій Угарін надали             необхідну документацію та про­коменту­вали основні напрямки запровадження технології  монтажу та демонтажу, а також дали вичер­пні відповіді на запитання інженера з управління реакто­ром Жен Жи Хао, інженера з транспортних технологічних операцій Нан Ксіао Фей, інженера­ з радіаційної безпеки Чен Да Ву. Діалог між спеціалістами здійс-ню­вався з допомогою перекладача Лі Ксианг.

Китайські атомники залишились задоволеними ходом співпраці із спеціалістами ХАЕС, вони також заявили, що у керівництва їхньої енергетичної корпорації є зацікавлення у підготовці персоналу АЕС «Тяньвань» за методикою, яка відпрацьована на ХАЕС.

Під час проходження теоретичної та практичної підготовки                китайські гості розповідали про значну допомогу з боку українських                         спеціалістів у розвитку атомної енергетики Китаю. Принаймні у цій державі високо оцінюють заслуги колишнього голови правлівління ВАТ «УБ ХАЕС» Олександра Селі­хова, під керівництвом якого                 спору­джено блоки АЕС «Тяньвань». Кілька років поспіль на цій електростанції начальником зміни              блока працював колишній нетішинець Сергій Нілов та інші представники ХАЕС.

Олександр Шустерук

 
ВідмінитиДодати коментар


 

Всі публікації

Достойная полноценная еда всего за десять минут, ТЕПЕРЬ В УКРАИНЕ!!!